Przejdź do treści głównej

Europa Master – trójstronne studia magisterskie w Polsce, Francji i Niemczech

autor(ka): Bartosz Czepil
2017-04-18, 16:28
archiwalne
EUROPA MASTER jest unikatowym programem bezpłatnych studiów europejskich umożliwiającym uzyskanie dyplomów magisterskich trzech uczelni: Uniwersytetu Opolskiego, Uniwersytetu Johannesa Gutenberga w Moguncji (Niemcy) i Uniwersytetu Burgundzkiego w Dijon (Francja). Studia odbywają się w Opolu, Moguncji i Dijon. Pierwszy semestr rozpoczyna się w październiku 2017. Rekrutacja trwa do 15 maja 2017.

Studia EUROPA MASTER trwają 4 semestry. W momencie aplikowania kandydaci muszą posługiwać się językiem angielskim na poziomie B2 i językiem francuskim na poziomie B1, co powinno być potwierdzone odpowiednimi dokumentami. Zajęcia prowadzone są dla międzynarodowej grupy studentów z Polski, Francji i Niemiec.

Program zajęć oferowany podczas pierwszego semestru studiów na Uniwersytecie Opolskim dotyczy podstawowych zagadnień z obszaru nauki o polityce, wymiaru społecznego i kulturowego integracji europejskiej oraz problematyki Europy Środkowej i Wschodniej. Językiem wykładowym w tym semestrze jest język angielski.

Podczas drugiego semestru odbywanego przez uczestników na Uniwersytecie Johannesa Gutenberga w Moguncji, program studiów koncentruje się na kolejnych zagadnieniach z obszaru nauki o polityce, a także, w szczególności, na polityce europejskiej. Zajęcia odbywają się w języku niemieckim oraz w języku angielskim dla uczestników posiadających niewystarczający poziom znajomości języka niemieckiego.

Głównym przedmiotem trzeciego semestru studiów na Uniwersytecie Burgundzkim w Dijon jest prawo europejskie. Wszystkie przedmioty wykładane są wyłącznie po francusku.

Czwarty semestr studiów jest przeznaczony na praktyki studenckie, przygotowanie pracy magisterskiej oraz egzaminy końcowe - studenci sami wybierają uczelnie, w której piszą pracę i przystępują do egzaminów.

Studia są bezpłatne. Rekrutacja trwa do 15 maja. Więcej szczegółów na temat procedury rekrutacyjnej: http://politologia.uni.opole.pl/?page_id=471

Zobaczcie również naszą stronę na Facebooku:

http://www.facebook.com/EuropaMaster/


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Instytut Politologii Uniwersytetu Opolskiego
Data wydarzenia: od 2017-04-19 do 2017-05-15
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • integracja europejska
  • współpraca międzynarodowa
  • współpraca z uczelniami