Przejdź do treści głównej

Otwarte Drzwi do Kultury

autor(ka): Kacha Szaniawska
2015-11-27, 15:13
archiwalne
Rusza projekt Fundacji Legalna Kultura Otwarte Drzwi do Kultury, będziemy w 25 małych i bardzo małych miejscowościach. Zapraszamy na bezpłatne pokazy filmowe i warsztaty edukacyjne! Bądźmy wszyscy w kulturze!

Fundacja Legalna Kultura zaprasza dzieci, młodzież, nauczycieli oraz wszystkich mieszkańców małych i bardzo małych miejscowości do wzięcia udziału w wyjątkowym projekcie Otwarte Drzwi do Kultury.

Projekcje znaczących dzieł filmowych, wsparte warsztatami przeznaczonymi dla różnych grup wiekowych, staną się wyjątkowym przyczynkiem do rozmowy o tym, czym dziś jest dzieło sztuki? Jak być fair wobec twórców kultury? Jak nie wpaść w pułapkę korzystania z nielegalnych źródeł? Przy okazji projektu przeprowadzimy badanie, które pozwoli nam poznać potrzeby mieszkańców małych miast i bariery, które napotykają w dostępie do kultury.

Otwarte Drzwi do Kultury to pokazy filmowe w całym kraju, ciekawe dyskusje, spotkania z twórcami, warsztaty edukacyjne dla uczniów i nauczycieli, konkursy z nagrodami, spektakle na życzenie, atrakcje dla małych i dużych miłośników kultury i tych, którzy jeszcze nie znają jej smaku. Będziemy m.in. w Kłodawie, Koźminie Wielkopolskim, Miliczu, Wołowie, Sycowie, Pińczowie, Różanie, Lelowie, Drohiczynie, Siemiatyczach, Goniądzu, Bielsku Podlaskim, Górowie-Iławeckim, Dobrym Mieście, Bartoszycach, Biskupcu, Węgorzewie, Myśliborzu, Lubniewicach, Kargowej, Glinojecku, Myszyńcu, Gródku, Mielniku.

Projekt Otwarte Drzwi do Kultury może być realizowany dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i Urzędu Harmonizacji Rynku Wewnętrznego.

Serdecznie zapraszamy do aktywnego udziału w projekcie.

Prosimy o zgłoszenia uczestnictwa zarówno uczniów, jak i nauczycieli, klas i szkół.

Na Państwa zgłoszenia czekają:

Weronika Ślęzak-Tazbir – koordynator projektu Otwarte Drzwi Do Kultury / tel. 606 690 342 /

Magdalena Nawrocka – specjalista metodyk / tel. 607 230 624 /

Adrian Jagieliński – przedstawiciel kina – Partner technologiczny projektu Outdoor Cinema / tel. 500 002 452

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny!

Pełny program dostępny pod adresem: www.otwartedrzwidokultury.pl

Do zobaczenia! Bądźmy wszyscy w kulturze!


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: www.legalnakultura.pl
Data wydarzenia: od 2015-11-03 do 2015-12-10
Organizator:

Fundacja Legalna Kultura

Adres:

Marszałkowska 84/92 lok. 121, 00-514 Warszawa-Śródmieście, woj. mazowieckie

Www:

http://legalnakultura.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • edukacja kulturalna
  • kultura