Przejdź do treści głównej

Studia magisterskie Humanitarian Action UW

autor(ka): Maria Roman
2018-07-06, 10:40
archiwalne
Studia magisterskie Humanitarian Action to unikalna - w skali Polski i Europy - możliwość zdobycia przygotowania akademickiego i praktycznego do pracy w sektorze pomocy humanitarnej. Nabór jest już otwarty i będzie trwał do końca sierpnia 2018. Szczegółowe informacje nt. procedury rekrutacyjnej są dostępne na naszych stronach internetowych: noha.uw.edu.pl oraz na www.nohanet.org/masters.

Już trzeci rok z rzędu na Uniwersytecie Warszawskim działa jedyny w Polsce kierunek studiów magisterskich w zakresie pomocy humanitarnej (Humanitarian Action). Są to odpłatne studia anglojęzyczne, prowadzone wspólnie przez Wydział Prawa i Administracji UW oraz Wydział Politologii i Studiów Międzynarodowych UW, we współpracy z uczelniami partnerskimi zrzeszonymi w ramach konsorcjum Network on Humanitarian Action (NOHA). Studia te są częścią Erasmus Mundus Joint Master's Degree Programme in International Humanitarian Action (NOHA+). Studia posiadają certyfikat akredytacyjny „Studia z Przyszłością”.


Od roku akademickiego 2017/2018 kandydaci mogą się ubiegać o dofinansowanie studiów w ramach programu stypendialnego Ersamus+.

Nowością w programie studiów jest również dodatkowy element mobilności w III semestrze (poza obowiązkową mobilnością w II semestrze) – studenci wybierają jedną ze specjalizacji regionalnych oferowanych przez uczelnie partnerskie NOHA (zarówno w Europie, jak i w państwach trzecich) lub odbywają staż zawodowy.

Studia oferują szeroki zakres wiedzy i umiejętności w zakresie międzynarodowej pomocy humanitarnej. Zajęcia prowadzą czołowi wykładowcy z Uniwersytetu Warszawskiego oraz zaproszeni goście, praktycy sektora humanitarnego. Studia mają zarówno wymiar specjalistyczny, jak i interdyscyplinarny, oferując kształcenie z zakresu nauk politycznych i nauk prawnych, ale też zarządzania, antropologii czy pogranicza nauk społecznych i medycznych. Ponadto kierunek studiów oferuje szereg elementów praktycznych (np. symulacje, obowiązkowe praktyki), które mają na celu właściwe przygotowanie absolwentów do wejścia na rynek pracy.

Studia na kierunku Humanitarian Action są adresowane do osób pracujących lub planujących podjęcie pracy w sektorze pomocy humanitarnej i współpracy rozwojowej, a w szczególności w agencjach humanitarnych, międzynarodowych instytucjach pomocowych, organizacjach pozarządowych oraz agendach rządowych, a także think-tankach i ośrodkach badawczych zajmujących się pomocą humanitarną i rozwojową.


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: NOHA Warsaw
Miejsce: Uniwersytet Warszawski, Warszawa-Śródmieście, woj. mazowieckie
Data wydarzenia: od 2018-07-06 do 2018-08-31
Organizator:

NETWORK ON HUMANITARIAN ACTION Uniwersytet Warszawski

Adres:

Krakowskie Przedmieście 26/28, 00-927 Warszawa, woj. mazowieckie

Tel.:

+48 22 55 24 367

E-mail:

noha@uw.edu.pl

Www:

http://noha.uw.edu.pl/ 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • działalność międzynarodowa
  • pomoc humanitarna
  • profesjonalizacja, podnoszenie kwalifikacji
  • rozwój zawodowy