Przejdź do treści głównej

Poznań. III sektor potrzebuje profesjonalizacji. Studia podyplomowe: Aktywizacja młodzieży

autor(ka): Bożena Kanclerz
2016-10-20, 09:04
archiwalne
Humaniści nie mogą dać się zepchnąć na margines! Wydział Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu dostrzegł potrzebę integrowania wielu podejść w myśleniu o organizacji pozarządowej. Tylko interdyscyplinarne studia pomogą profesjonalnie młodym ludziom "przebijać się" i konkurować w świecie organizacji pozarządowych.

Mamy przekonanie, że młodzi ludzie szczególnie pracujący na rzecz społeczeństwa mają szanse być postrzegani jako profesjonaliści – muszą tylko zdobyć się na odwagę działania i podnoszenia swoich kwalifikacji. Praca na rzecz budowania kapitału społecznego oraz poprawy jakości życia społeczeństw wymaga nie tylko wykształcenia pedagogicznego, socjologicznego czy psychologicznego. Aby móc konkurować na rynku, trzeba także przygotować się od strony prawnej, ekonomicznej ale przede wszystkim zarządzającej i marketingowej.

Humaniści muszą o swojej pracy myśleć wieloaspektowo i interdyscyplinarnie – takie są wymagania rynku pracy, do którego dopasowujemy naszą ofertę studiów podyplomowych!

Powstaje coraz więcej organizacji pozarządowych. Młodzi ludzie pełni zapału i pomysłów do pracy chcą się realizować w organizacjach pozarządowych, nie tylko jako wolontariusze, ale także jako pracownicy, dla których wykonywanie określonych zadań jest równocześnie elementem samorealizacji w pracy zawodowej i niejednokrotnie także pasją.

Trzeba jednak pamiętać, że prowadzenie organizacji pozarządowej to praca wymagająca nie tylko pasji i zaangażowania. Jeżeli decydujesz się na prowadzenie fundacji czy stowarzyszenia powinieneś się odpowiednio przygotować. Świetnie opracowane poradniki, fora internetowe i publikacje pomogą oczywiście podjąć pewne kroki, przejść pewne etapy. Jednak nic nie zastąpi zdobycia odpowiednich kwalifikacji.

Wydział Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu przygotował ofertę edukacyjną dla wszystkich tych, którzy chcieliby połączyć pracę społeczną, pracę z młodzieżą, pracę na rzecz środowiska lokalnego z profesjonalnym zarządzaniem organizacją. Prowadzimy rekrutację na studia podyplomowe Aktywizacja młodzieży- zarządzanie projektami w obszarze ekonomii społecznej, które powstały z przekonania, że III sektor wymaga profesjonalizacji oraz z pewności, że wielu absolwentom studiów humanistycznych brakuje kompetencji i umiejętności związanych z zarządzaniem organizacją. Studia podyplomowe na naszym wydziale to także szansa na praktyczną naukę w zakresie pozyskiwania funduszy na działalność organizacji. W gronie doświadczonych i kompetentnych praktyków pomożemy przekuć pomysł w realne działania. Przeprowadzimy uczestnika studiów podyplomowych od etapu planowania aż do realizacji i działania. Liczne zajęcia praktyczne, opracowywanie dokumentów, konsultacje prawne, tworzenie projektów oraz wniosków projektowych, wszystko pod okiem profesjonalistów i praktyków!!!

Jeżeli chcesz:

  • wykorzystać szansę jaką niesie za sobą nowa perspektywa finansowania z UE na lata 2014-2020 – możesz nauczyć się pozyskiwać fundusze na działalność swojej organizacji zarówno w małych jak i dużych projektach!!!
  • dowiedzieć i nauczyć się jak aplikować o granty, poradzić sobie w procedurze konkursowej i w realizacji projektów
  • poszerzyć swoje kompetencje z zakresu z zrządzania zarówno zespołem jak i organizacją
  • nauczyć się pracować z młodzieżą, by móc realizować interesujące projekty profilaktyczne, aktywizujące i pomocowe

Wszystkiego nauczysz się w praktyce podczas studiów podyplomowych

Aktywizacja młodzieży – zarządzanie projektami w obszarze ekonomii społecznej

Więcej na stronie internetowej:

http://wse.amu.edu.pl/dla-kandydata/dla-kandydata/studia-podyplomowe

lub na facebooku / Aktywizacja młodzieży- zarządzanie projektami w obszarze ekonomii społ.


LOGO

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Wydział Studiów Edukacyjnych
Miejsce: UAM Poznań Wydział Studiów Edukacyjnych , Szamarzewskiego Augustyna, 60-568 Poznań, woj. wielkopolskie
Data wydarzenia: od 2016-11-01 do 2017-06-30
Organizator:

Wydział Studiów Edukacyjnych

Adres:

Szamarzewskiego Augustyna, 60-568 Poznań, woj. wielkopolskie

Tel.:

607036289

E-mail:

projektywse@amu.edu.pl

Www:

http://wse.amu.edu.pl/dla-kandydata/dla-kandydata/studia-podyplomowe 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • ekonomia społeczna
  • fundusze, fundraising, finansowanie
  • kształcenie ustawiczne
  • młodzież
  • profesjonalizacja, podnoszenie kwalifikacji
  • zarządzanie