Przejdź do treści głównej

Stalowa Wola przyjazna organizacjom pozarządowym

autor(ka): Philipp Zalewski
2016-10-26, 12:08
archiwalne
Centrum Organizacji Pozarządowych w Stalowej Woli to miejsce, w którym lokalne stowarzyszenie, fundacje oraz grupy nieformalne od kilkunastu tygodni mogą liczyć na profesjonalne wsparcie w codziennej działalności. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie wsparcie Samorządu Stalowej Woli.

To właśnie miasto Stalowa Wola zapewniło lokal na II piętrze budynku przy ul. Popiełuszki 4 oraz wkład własny do projektu pn. „Centrum Aktywizacji Organizacji Pozarządowych”, dzięki któremu udało się pozyskać pozostałe 90% środków z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Na jaką konkretnie pomoc mogą liczyć organizacje pozarządowe?

 • Wsparcie merytoryczne – stowarzyszenia, fundacje oraz osoby dopiero planujące działalność w III sektorze mogą korzystać nieodpłatnie z porad prawnika, księgowego, specjalisty ds. pisania projektów czy specjalisty ds. marketingu. Każdy ze specjalistów dyżuruje średnio raz w tygodniu.
 • Bezpłatne strony internetowe dla NGO – do końca tego roku 30. organizacji pozarządowych otrzyma własne strony internetowe, dzięki którym będą mogły m.in. lepiej promować własne inicjatywy. Trwa właśnie ostatni w tym roku nabór na szkolenia zakończone
 • Aktualny harmonogram konkursów – na stronie: www.centrum-ngo.pl stworzona została zakładka, na której znajdują się informacje o aktualnie trwających konkursach grantowych dla NGO, organizowanych przez samorządy, ogólnopolskie instytucje, fundacje etc. Zakładka jest na bieżąco aktualizowana, warto trzymać rękę na pulsie!
 • Możliwość bezpłatnego „zameldowania” Organizacji w Centrum – wiele organizacji ma problem z lokum, gro z nich rejestruje się w miejscach zameldowania członków organizacji. Wychodząc temu naprzeciw, zapraszamy nowe organizacje do rejestracji w Centrum NGO przy ul. Popiełuszki 4. Ale to nie wszystko. Oprócz adresu, organizacje mogą korzystać z salki konferencyjnej (na ok. 15-20 osób) oraz sprzętu komputerowego z dostępem do Internetu.
 • Darmowe szkolenia – na których mówimy m.in. o tym jak korzystać z darmowego, prostego programu do obsługi stron internetowych, skuteczniej promować organizacje pozarządowe, współpracować z mediami, tworzyć profesjonalne wnioski sponsorskie. Każda z organizacji na zakończenie szkoleń otrzymuje własną stronę internetową wraz z instrukcją

Szeroka oferta Centrum Organizacji Pozarządowych cieszy się zainteresowaniem organizacji nie tylko ze Stalowej Woli i Powiatu Stalowowolskiego, ale także i Niska, Sandomierza czy Rzeszowa.

Projekt pn. „Centrum Aktywizacji Organizacji Pozarządowych” został dofinansowany ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Partnerem projektu jest Gmina Stalowa Wola.


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Centrum Organizacji Pozarządowych w Stalowej Woli
Data wydarzenia: od 2016-10-26 do 2016-12-31
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

 • fundusze, fundraising, finansowanie
 • organizacje pozarządowe
 • organizacje wspierające
 • pisanie projektów
 • PR, promocja, wizerunek
 • prawo
 • zarządzanie