Przejdź do treści głównej

Kraków. Gala konkursu „Junior Demokracji 2016”

autor(ka): Marcin Papuga
2016-11-22, 09:27
archiwalne
Fundacja „Małopolska Izba Samorządowa” zaprasza na galę konkursu „Junior Demokracji 2016” na najciekawszy projekt społeczny w Powiecie Krakowskim, która odbędzie się 26 listopada 2016 r. w Starej Auli Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, ul. Rakowicka 27.

Konkurs „Junior Demokracji” jest organizowany przez naszą Fundację po raz pierwszy, lecz mamy nadzieję, że stanie się on stałym elementem naszej oferty adresowanej do młodzieży.

Jest to przedsięwzięcie mające na celu rozwijanie świadomego uczestnictwa młodych mieszkańców powiatu krakowskiego w życiu społecznym poprzez podejmowanie lokalnych działań na rzecz własnej społeczności. Konkurs ma rozbudzać wśród młodzieży ciekawość dla zrozumienia mechanizmów otaczającej rzeczywistości i znalezienia w sobie potencjału do sprawnego i efektywnego reagowania na problemy i potrzeby społeczne w najbliższym otoczeniu.

Do udziału w konkursie zgłosiło się 39 zespołów konkursowych, łącznie 172 uczniów reprezentujących szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalnych z 10 gmin powiatu krakowskiego. Zespoły konkursowe, liczące od 3 do 5 osób, pracowały pod opieką osoby dorosłej nad pomysłem projektu społecznego odpowiadającego na wcześniej zidentyfikowane potrzeby i problemy młodych ludzi lub lokalnych społeczności.

Do oceny Jury Konkursowego zgłoszono 32 prace, spośród których do finałowego etapu konkursu zakwalifikowano 20 projektów.

Podczas Gali Konkursu poszczególne zespoły zaprezentują swoje projekty w formie prezentacji promocyjnej, a Jury ogłosi laureatów Konkursu „Junior Demokracji 2016”. Najciekawsze projekty społeczne zostaną uhonorowane nagrodami pieniężnymi na ich realizację.

Potwierdzenie udziału prosimy przesyłać na adres: lub poprzez kontakt z biurem projektu pod nr telefonu 12 200 29 26 lub 535 999 706

Gala odbywa się w ramach projektu „Laboratorium Młodzieżowej Demokracji – demyLAB”, który jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Fundacja "Małopolska Izba Samorządowa"
Miejsce: Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Rakowicka 27 , Kraków, woj. małopolskie
Data wydarzenia: 2016-11-26
Organizator:

Fundacja "Małopolska Izba Samorządowa"

Adres:

Stradomska 11, 31-068 Kraków, woj. małopolskie

Tel.:

12 200 29 26

Faks:

12 200 28 62

E-mail:

biuro@fundacjamis.org.pl

Www:

http://www.fundacjamis.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywność lokalna
  • edukacja
  • edukacja obywatelska
  • inicjatywy oddolne
  • młodzież