Przejdź do treści głównej

Kielce. "Recycling na miarę. 4 pory roku" – konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży

autor(ka): Organizatorzy
2017-01-13, 16:58
archiwalne
Przygotowanie obrazów z materiałów tekstylnych pochodzących z recyclingu to wyzwanie, jakie podejmą dzieci ze świętokrzyskich szkół podstawowych i gimnazjów. 12 stycznia rusza konkurs plastyczny organizowany przez Fundację VIVE Serce Dzieciom wspólnie z Zespołem Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach. Patronat nad akcją objęło Kuratorium Oświaty w Kielcach.

Fundacja VIVE Serce Dzieciom wraz z Zespołem Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach organizuje konkurs "Recycling na miarę. 4 pory roku", kierowany do świętokrzyskich szkół podstawowych i gimnazjów.

Ideą projektu jest rozpowszechnianie wiedzy, dotyczącej możliwości powtórnego wykorzystania materiałów tekstylnych oraz zachęcenie do kreatywnego podejścia do recyclingu. Konkurs „Recycling na miarę. 4 pory roku” jest częścią szerszego nurtu Textile Upcycling, mającego na celu pokazanie różnych możliwości wtórnego przetwarzania materiałów tekstylnych. Pozwala to zmniejszyć zarówno wolumen odpadów, jak i ilość materiałów wykorzystywanych w produkcji pierwotnej.

Konkurs trwa od 12 stycznia do 7 czerwca 2017, kiedy to poznamy laureatów nagrodzonych prac.

Zgłoszeń do konkursu mogą dokonywać szkoły podstawowe lub gimnazja, mające siedzibę w województwie świętokrzyskim. Informacje o konkursie zamieszczone są na stronach organizatorów i Kuratorium Oświaty. Formularz zgłoszeniowy należy przesłać do 27 stycznia 2017 na adres: . Do konkursu zostanie zaproszonych 30 szkół. O zakwalifikowaniu szkoły do Konkursu zadecyduje kolejność wpływu danego zgłoszenia na wskazany adres mailowy.

Każda z 30 szkół uczestniczących w projekcie otrzyma 40 kg bezpłatnych materiałów tekstylnych, pochodzących z recyclingu, w kolorystyce czterech pór roku. Surowiec tekstylny, o wadze 1200 kg, zostanie dostarczony przez Fundację VIVE Serce Dzieciom w ramach współpracy z firmą VIVE Textile Recycling. Wykorzystają go młodzi artyści do stworzenia prac konkursowych zgodnie z tematyką konkursu.

Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w dniu 22.02 organizuje dla beneficjentów konkursu warsztaty, dla 120 uczniów biorących w nich udział. Materiał filmowy z warsztatów przekazany będzie do wszystkich 30 szkół i powinien być inspiracją dla uczniów przy tworzeniu ich własnych dzieł upcyclingowych.

„Dzięki udziałowi w konkursie, najmłodsi mieszkańcy naszego województwa, będą mogli poznać tajniki dawania drugiego życia materiałom tekstylnym. Wierzymy, że dzięki atrakcyjnej formule konkursu, dzieci chętnie wezmą w nim udział, a w dalszej perspektywie zaszczepimy w nich chęć czynnego podejmowania działań recyclingowych.” - mówi Grażyna Jarosz - Prezes Zarządu Fundacji VIVE Serce Dzieciom.

Laureatów konkursu wyłoni Kapituła, która będzie oceniała zgodność pracy z tematem konkursu, inwencję i pomysłowość oraz estetykę wykonania pracy. Do wygrania są nagrody pieniężne zarówno dla uczniów jak i szkół. Zwycięskie prace będą zaprezentowane na wystawach oraz w materiałach promocyjnych.

„Zachęcamy szkoły do udziału w konkursie „Recycling na miarę. 4 pory roku”, który propaguje zachowania proekologiczne wśród dzieci i młodzieży. Jednocześnie konkurs może być inspiracją dla nauczycieli do przeprowadzenia lekcji na tematy związane z ochroną środowiska i ponownym wykorzystaniu odpadów poprzez nadawanie im drugiego życia ” – dodaje Maria Kowalczyk, Dyrektor Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych.

Informacje o konkursie zamieszczone są na stronach: www.fundacjavive.org; www.plastyk.kielce.pl; www.textileupcycling.pl.


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: inf. nadesłana
Data wydarzenia: od 2017-01-13 do 2017-06-07
Organizator:

Fundacja Vive Serce Dzieciom

Adres:

Olszewskiego 6, 25-663 Kielce, woj. świętokrzyskie

Tel.:

41 347 63 50 wew. 107

Faks:

41 347 63 55

Www:

http://www.fundacjavive.com.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dzieci
  • edukacja
  • edukacja ekologiczna
  • ekologia, środowisko
  • młodzież
  • recykling