Przejdź do treści głównej

Kielce. Grupa VIVE wspiera Świętokrzyski Bal Filantropów

autor(ka): Organizatorzy
2017-02-08, 15:05
archiwalne
Grupa VIVE, czyli powiązane ze sobą kieleckie spółki, wspiera IV Świętokrzyski Bal Filantropów. Firma zaangażowała się w organizację wydarzenia oraz przekazała na charytatywną licytację torebkę projektu Mariusza Przybylskiego, która powstała z tekstyliów pochodzących z recyclingu. Grupa VIVE, jako partner wspierający wydarzenia, zachęca do aktywnego udziału w kieleckiej inicjatywie.

Stowarzyszenie Świętokrzyski Fundusz Lokalny i Best Western Grand Hotel po raz czwarty organizują Świętokrzyski Bal Filantropów, który będzie miał miejsce 25 lutego 2017 r. w Kielcach. To inicjatywa dobroczynna, której celem jest zgromadzenie funduszy na stypendia dla młodzieży z województwa świętokrzyskiego, wyróżniającej się wybitnymi talentami i zdolnościami w różnych dziedzinach nauki. Dzięki pozyskanym środkom utworzony został specjalny Fundusz Stypendialny GRAND, z którego ufundowano stypendia dla 28 wybitnie utalentowanych młodych osób. Na przychód z każdego balu składają się fundusze pozyskane w wyniku licytacji oraz zakupu zaproszeń na wydarzenie.

Gośćmi tegorocznego wydarzenia będą przedstawiciele instytucji publicznych, organizacji pozarządowych, świata biznesu, nauki, kultury i sportu. Wśród nich znajdą się również Państwo Agnieszka i Bertus Servaas - właściciele Grupy VIVE, którzy przekazali wartościowe nagrody na licytację charytatywną.

„Jak co roku weźmiemy udział w tej cennej inicjatywie, która na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń filantropijnych województwa świętokrzyskiego. Wsparcie dla dzieci i młodzieży zawsze było bliskie mojemu sercu. Dzięki własnej Fundacji VIVE Serce Dzieciom pozyskujemy środki na stypendia, projekty edukacyjne dla młodzieży, pomoc chorym dzieciom i rodzinom wielodzietnym. Potrzeb jest jednak znacznie więcej, dlatego całym sercem jestem przy Świętokrzyskim Balu Filantropów.” – mówi Agnieszka Servaas, Wiceprezes Zarządu VIVE Textile Recycling. „Wierzę, że ten drobny gest przyczyni się do wywołania uśmiechu na buziach kolejnych stypendystów Funduszu GRAND. Zysk z licytacji torebek z tej niezwykłej kolekcji sprawi radość nie tylko obdarowanym, ale i hojnym darczyńcom.” – uśmiecha się Agnieszka Servaas.

Jednym z przedmiotów podarowanych przez Grupę VIVE jest welurowa torebka, która została zaprojektowana przez znanego i cenionego projektanta mody - Mariusza Przybylskiego. Pochodzi z ekskluzywnej kolekcji toreb i plecaków, zaprezentowanych przez projektanta na sezon jesień/zima 2017. Welur, z którego powstała został wyselekcjonowany w dziale produkcji VIVE Textile Recycling, lidera w branży recyclingu odzieży używanej w Polsce i Europie. Malinowa torebka została stworzona na potrzeby projektu „ADAPTACJA”, realizowanego przez VIVE Group w ramach nurtu Textile Upcycling, który promuje ideę nadawania drugiego życia używanym tekstyliom. Grupa VIVE wraz z projektantem, po sukcesie pierwszego wspólnego projektu „TRANSPLANTACJA”, po raz kolejny zachęca do przetwarzania tekstyliów dla dobra środowiska naturalnego w Polsce.

To kolejna inicjatywa charytatywna wspierana przez Grupę VIVE, m.in. poprzez przekazanie przedmiotów na licytacje. Ekologiczne torby z kolekcji VIVE Group i Mariusza Przybylskiego cieszyły się już uznaniem podczas VIII Plebiscytu „Gwiazdy Dobroczynności”, organizowanego w lutym bieżącego roku w Warszawie. To jedyny w Polsce plebiscyt publiczności i największa kampania medialna, promująca i nagradzająca zaangażowanie społeczne osób publicznych. Zaproszeni goście brali udział w licytacji ekologicznych toreb z projektu „ADAPTACJA” oraz ekskluzywnej torebki, welurowej czarnej kopertówki, projektu Mariusza Przybylskiego.

Kolejną okazją do wylicytowania torebki z tej niezwykłej kolekcji jest udział w IV Świętokrzyskim Balu Filantropów. Grupa VIVE, wraz z Stowarzyszeniem Świętokrzyski Fundusz Lokalny i Best Western Grand Hotel, zachęca tym samym do wsparcia i udziału w tej cennej, kieleckiej inicjatywie.

Więcej na www.vivegroup.pl i www.funduszlokalny.kielce.pl.


Źródło: inf. nadesłana
Data wydarzenia: 2017-02-25
Organizator:

Stowarzyszenie Świętokrzyski Fundusz Lokalny

Adres:

Chęcińska 27A lok. 5, 25-020 Kielce, woj. SK

Tel.:

725 530 363

E-mail:

fundusz@funduszlokalny.kielce.pl

Www:

http://www.funduszlokalny.kielce.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dobroczynność, filantropia
  • działalność charytatywna
  • młodzież
  • rozrywka