Przejdź do treści głównej

Toruń. VII edycja EkoWalentynek

autor(ka): Barbara Jóźwik
2017-02-09, 11:30
archiwalne
Organizatorzy zapraszają do udziału w VII edycji „EkoWalentynek” – czyli akcji „Kochamy recykling!”. Zużyte baterie i drobne elektroodpady będą zamieniane na lizaki w kształcie serca. Gdzie: Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK, ul. Gagarina 13A, 87-100 Toruń. Kiedy: 14 lutego 2017 r. godz. 12:00-18:00.

Nie masz pomysłu jak spędzić Dzień Zakochanych?

Weź udział w walentynkowej zbiórce zużytych baterii, akumulatorów i drobnego elektrosprzętu!

Każda osoba, która przyniesie baterie otrzyma lizaka w kształcie serca. Osoba, która przyniesie najwięcej baterii otrzyma rzeczową nagrodę niespodziankę.

Koordynator akcji w Toruniu: Centrum Przywództwa i Społecznej Odpowiedzialności Biznesu UMK

Partnerzy akcji: Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK w Toruniu, Koło Naukowe Komunikacji i Psychologii w Biznesie oraz Fundacja Institute of Effective Asset Management

EkoWalentynki” organizowane są dzięki pomocy i zaangażowaniu firm, które są liderami recyklingu elektroodpadów i baterii w Polsce i Europie: REMONDIS Electrorecycling, Electro-System Organizacja Odzysku SEiE, ERP Polska Organizacja Odzysku SEiE i Organizacja Odzysku Opakowań S.A. (pomoc w organizacji zbiórki i recyklingu zużytych baterii i elektroodpadów)

Pomysłodawca i koordynator akcji w Polsce: ekolog Dominik Dobrowolski. Szczegóły „EkoWalentynek” na stronie www.cycling-recycling.eu

Dodatkowe informacje: www.facebook.com/CSR.UMK, tel. 56 6114892, email

Zużyte baterie i drobne elektroodpady będą zbierane aż do 22 kwietnia - Dnia Ziemi.

W ramach „EkoWalentynek” chcemy podzielić się swoją miłością do Ziemi. Powinniśmy dbać o nią każdego dnia, np. poprzez takie drobne codzienne działania, jak zbiórka selektywna zużytych baterii i elektroodpadów.

A dlaczego powinniśmy zbierać baterie i elektroodpady?

Zużyte baterie oraz elektroodpady z uwagi na swój skład chemiczny, m.in. zawartość metali ciężkich typu: ołów, rtęć, kadm mogą być odpadami niebezpiecznymi. Baterie oraz elektroodpady są też źródłem bardzo wartościowych surowców (cenne metale oraz tworzywa sztuczne), które powinny być w pełni odzyskiwane i wykorzystywane w recyklingu.


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Centrum Przywództwa i Społecznej Odpowiedzialności Biznesu UMK
Miejsce: Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Gagarina 13a, 87-100 Toruń, woj. kujawsko-pomorskie
Data wydarzenia: 2017-02-14
Organizator:

Centrum Przywództwa i Społecznej Odpowiedzialności Biznesu UMK

Adres:

Gagarina 13a, 87-100 Toruń, woj. kujawsko-pomorskie

Tel.:

56 6114892

Faks:

56 6114892

E-mail:

csr@umk.pl

Www:

https://www.facebook.com/CSR.UMK 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • ekologia, środowisko
  • ochrona przyrody
  • recykling