Przejdź do treści głównej

Uchodźczyniom na Dzień Kobiet

autor(ka): Organizatorzy/organizatorki
2017-02-10, 17:31
archiwalne
pixabay.com, CC0 Public Domain
W polskich ośrodkach dla cudzoziemców mieszkają setki dzielnych kobiet, które w Polsce szukają schronienia przed wojną i prześladowaniem. Ich codzienna rzeczywistość nie jest godna pozazdroszczenia. Z otrzymywanych przez warszawską grupę nieformalną Dom Otwarty informacji wynika, że nieustannie brakuje podstawowych rzeczy, z których korzystamy na co dzień bez zastanowienia: dezodorantów, pieluch, podpasek, szamponów, pilniczków do paznokci...

Dlatego we współpracy z fejsbukową grupą „TAK dla uchodźców – NIE dla rasizmu i ksenofobii” prowadzimy zbiórkę kosmetyków i artykułów higienicznych dla uchodźczyń. Wszystkie otrzymane dary trafią do kobiet przebywających w ośrodkach dla cudzoziemców. Ośrodków jest w całej Polsce jedenaście, dlatego też staramy się inspirować do organizowania podobnych zbiórek w całej Polsce. Do naszej akcji dołączył już Poznań: poznańska Manifa, pod matronatem „From Poznań With Love”, będzie zbierać dary już w przyszłym tygodniu. Planowane są też podobne akcje w innych miastach.

Ta zbiórka jest pierwszym z szeregu zaplanowanych na marzec wydarzeń w ramach kampanii „Kobiety s(tam)tąd”. Celem kampanii jest przybliżenie informacji o sytuacji uchodźczyń i migrantek, a także umożliwienie poznania ich osobiście.

W Warszawie dary można przynosić do 12 marca do Planu B (Al. Wyzwolenia 18) w godzinach 11:00 - 3:00 oraz do Południka Zero (ul. Wilcza 25) w godzinach 14:00 - 18:00. Istnieje też możliwość odbioru bezpośredniego przez koordynatorki zbiórki (szczegóły na wydarzeniu).

Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/2205646752994043/

Dom Otwarty: https://www.facebook.com/InicjatywaDomOtwarty/

TAK dla uchodźców: https://www.facebook.com/groups/tak.dla.uchodzcow/


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: inf. nadesłana
Data wydarzenia: od 2017-02-10 do 2017-03-12
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dobroczynność, filantropia
  • obcokrajowcy, migranci
  • ochrona zdrowia