Przejdź do treści głównej

Termin ucieka - zgłoś swoją potrzebę i weź udział w akcji dobroczynnej podczas Good Deeds Day Polska

autor(ka): Anna Rodacka
2017-02-13, 11:38
archiwalne
Good Deeds Day (z ang. Dzień dobrych uczynków) to coroczne święto, którego ideą jest niesienie dobra poprzez dobre uczynki dla innych i całej planety. Organizowane jest od 10 lat. Dotychczas wzięło w nim udział 1,5 mln zaangażowanych wolontariuszy z ponad 75 krajów. W tym roku Good Deeds Day dotarło także do Polski.

Wizją GDD Polska, jest czynienie społeczeństwa lepszym, bardziej otwartym na drugiego człowieka i jego potrzeby. Zależy nam na tym, by pokazać jak celebrować drobne uczynki na co dzień, ponieważ każdy dzień jest do tego dobry. Poprzez zachęcenie ludzi do udziału w akcjach dobroczynnych na rzecz organizacji i placówek potrzebujących pomocy, chcemy realizować hasło towarzyszące GDD Polska “Razem dla wspólnego dobra!”.

Czym są akcje dobroczynne?

Podczas Good Deeds Day Polska zorganizowane zostaną akcje dobroczynne, których istotą jest odpowiedź na realne potrzeby innych ludzi i naszego środowiska. Akcje dobroczynne to współpraca i działanie. Poprzez nie chcemy zmieniać świat na lepsze.

Wolontariusze w ramach akcji dobroczynnych mogą:

- odmalować ławki i huśtawki dla dzieci
- zagrać w szachy z samotnymi i starszymi
- posadzić nowe drzewa lub posprzątać w parku
- przygotować ciepły posiłek dla potrzebujących
- dostarczyć karmę dla bezdomnych zwierząt w schronisku – …

To tylko pomysły – my czekamy na prawdziwe potrzeby Twojej organizacji. Zgłoś je nam, a my postaramy się aby zostały zrealizowane podczas Good Deeds Day Polska. Dołożymy wszelkich starań, by znaleźć wolontariuszy, sponsorów i ludzi dobrej woli, którzy wesprą podopiecznych Twojej placówki.

Jak wziąć udział?

Jeśli jesteś zainteresowany możesz:

zgłosić potrzebę Twojej placówki. W tym celu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy – FORMULARZ POTRZEB (w zał.) do udziału w akcji dobroczynnej, w którym opiszesz potrzeby Twojej placówki, na które postaramy się odpowiedzieć w różnej postaci: zbiórki, wspólnego działania, opieki nad beneficjentami itp. w zależności od Twoich oczekiwań. Formularz zgłoszeniowy prosimy dostarczyć do Organizatora do dnia 15 lutego br.

zgłosić własną akcję dobroczynną, którą chcesz realizować z nami właśnie tego dnia. Wypełnij formularz zgłoszeniowy – ZGŁOSZENIE AKCJI, prześlij nam opis swojej akcji, a my ją dopiszemy do programu Good Deeds Day Polska. Formularz zgłoszeniowy prosimy dostarczyć do Organizatora do dnia 28 lutego br.

– zgłoś swoją organizację do wydarzenia GDD Polska i … wystaw stoisko, przeprowadź ciekawe warsztaty, zaprezentuj swoją organizację, zorganizuj występ itp. Jeśli chcesz poszerzyć grono osób znających i lubiących Twoją organizację – pokaż ją mieszkańcom Krakowa. Skontaktuj się z nami i opowiedz co chcesz zrobić, pomożemy, doradzimy, zaplanujemy wspólnie: , 603 332 868.

Formularze zgłoszeniowy prosimy dostarczyć do Organizatora za pośrednictwem poczty mailowej lub pocztą tradycyjną na adres:

Stowarzyszenie Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie ul.Krasickiego 18/IIp., 30-503 Kraków

Więcej informacji można uzyskać u organizatora GDD Polska: , tel: 603 332 868 www.wolontariat-malopolska.pl/gddpolska.html, www.facebook.com/gddpolska


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: http://wolontariat-malopolska.pl/akcje-dobroczynne-podczas-goo-ii.html
Miejsce: Kraków
Data wydarzenia: od 2017-02-13 do 2017-02-15
Organizator:

Stowarzyszenie Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie

Adres:

Krasickiego 18, 30-503 Kraków, woj. MA

Tel.:

603 332 868

E-mail:

krakow@wolontariat.org.pl

Www:

http://www.wolontariat.org.pl/krakow 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dobroczynność, filantropia
  • wolontariat
  • wolontariusze