Przejdź do treści głównej

VII edycja EkoWalentynek rozpoczęta!

autor(ka): Dominik Dobrowolski
2017-02-13, 15:22
archiwalne
14 lutego to dobra okazja, żeby swoje serdeczne uczucia skierować do Ziemi. Taka właśnie idea stała przy narodzinach pomysłu akcji pt. EkoWalentynki", który wcielił w życie siedem lat temu wrocławski ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski. Od tego czasu, zawsze w Walentynki organizowane są w Polsce akcje zbiórki zużytych bateryjek oraz elektrogratów, za które rozdawane są słodkie serduszka - lizaki, pierniki i czekoladki. www.cycling-recycling.eu

W tym roku ponad 100 miejscowości w Polsce bierze udział w akcji „EkoWalentynki”, są to i duże miasta jak i małe wioseczki. W zamian za przynoszone zużyte baterie oraz drobny zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (ZSEE) rozdawane są słodkie serca.

W akcji biorą udział wybrane szkoły, organizacje społeczne, samorządy, firmy oraz media. Tak jak w poprzednich edycjach partnerami „EkoWalentynek” są: REMONDIS Electrorecycling, Electro-System Organizacja Odzysku SEiE i ERP Polska Organizacja Odzysku SEiE i Organizacja Odzysku Opakowań S.A. - firmy, dzięki którym każdego roku wzrasta w Polsce poziom odzysku i recyklingu baterii oraz elektroodpadów.

Szczegóły EkoWalentynek i informacje o lokalnych akcjach na stronie: www.cycling-recyclinge.eu


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Dominik Dobrowolski
Miejsce: Polska
Data wydarzenia: od 2017-02-14 do 2017-04-22
Organizator:

Dominik Dobrowolski

E-mail:

dominik@cycling-recycling.eu

Www:

http://www.cycling-recycling.eu 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • edukacja ekologiczna
  • ekologia, środowisko
  • recykling