Przejdź do treści głównej

Ruszyła rekrutacja do KSAP!

autor(ka): Karolina Sawicka
2017-02-15, 00:00
archiwalne
Chcesz pracować na rzecz obywateli naszego państwa? Chcesz mieć wpływ na rozwój i zmianę funkcjonowania naszego kraju? Lubisz wyzwania? Chciałbyś odbyć ciekawe staże zawodowe: krajowe i zagraniczne? Zostań słuchaczem KSAP! Do 10 marca czekamy na Twoje zgłoszenie.

Czym jest KSAP?

Krajowa Szkoła Administracji Publicznej im. Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego kształci i przygotowuje do służby publicznej urzędników służby cywilnej oraz kadry wyższych urzędników dla administracji Rzeczypospolitej Polskiej. Współpracuje z administracją publiczną, ze szkołami wyższymi i innymi instytucjami naukowymi, a także licznymi organizacjami krajowymi i zagranicznymi. Naszym celem jest wszechstronny rozwój polskiej administracji publicznej.

Staże zawodowe

Ważnym elementem programu kształcenia są staże zawodowe – krajowe i zagraniczne. Dzięki nim poznasz pracę w administracji publicznej zarówno polskiej jak i innych krajów. Będziesz mieć okazję do skonfrontowania wiedzy i umiejętności nabytych w KSAP, z praktyką pracy urzędnika.

Program mentoringowy

Przez 19 miesięcy nauki w KSAP będziesz zdobywać wiedzę z zakresu nowoczesnej administracji publicznej, technologii informacyjnych i komunikacyjnych, a także intensywnie uczyć się języków obcych. Pod opieką mentora, doświadczonego urzędnika, rozwiniesz swoje kompetencje zawodowe przydatne w pracy w administracji publicznej.

Absolwenci KSAP

Dołącz do grona ponad 1200 osób, które osiągnęły sukces zawodowy. Wśród absolwentów KSAP są ministrowie, dyrektorzy generalni, dyrektorzy departamentów, ambasadorowie. Nasi absolwenci sprawnie projektują i skutecznie wdrażają polityki państwa, wykorzystują w służbie Rzeczypospolitej swoją wiedzę, umiejętności oraz potencjał menedżerski i przywódczy.

Stypendium i praca

Podczas nauki w KSAP otrzymasz stypendium i ubezpieczenie społeczne, a po jej zakończeniu pracę w administracji publicznej.

Warunki przystąpienia do egzaminu

 • dyplom ukończenia studiów z tytułem magistra lub równorzędnym
 • nieukończone 32 lata
 • znajomość języka angielskiego, francuskiego lub niemieckiego

Dzień Otwarty

18 lutego, w godz. 10:15-12:15 zapraszamy na Dzień Otwarty w KSAP. Przyjdź i dowiedz się więcej o programie kształcenia i możliwościach rozwoju po KSAP.

Terminarz rekrutacji

Zgłoszenia przyjmujemy do 10 marca 2017 r.

Wraz z formularzem zgłoszeniowym, kandydaci wypełniają ankietę dotyczącą zaangażowania w nieodpłatną działalność na rzecz dobra wspólnego.

I etap – 1 kwietnia 2017 r.

 • test wiedzy ogólnej
 • sprawdzian umiejętności

II etap – 24-25 kwietnia 2017 r.

 • sprawdzian znajomości języka obcego
 • badanie profilu motywacyjnego

III etap – 8-9 maja, 16-17 maja, 29-30 maja 2017 r.

 • ocena zintegrowana

IV etap – 12-13 czerwca 2017 r.

 • rozmowy kwalifikujące

Więcej informacji nt. rekrutacji, Dnia Otwartego i programu kształcenia na stronie: www.ksap.gov.pl.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Krajowa Szkoła Administracji Publicznej im. Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego
Data wydarzenia: od 2017-02-14 do 2017-03-10
Organizator:

Krajowa Szkoła Administracji Publicznej im. Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego

Adres:

Wawelska 56, Warszawa,

Tel.:

22 60 80128, 22 60 80 221

E-mail:

rekrutacja@ksap.gov.pl

Www:

http://www.ksap.gov.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

 • pół prawdy ~znawca 17.02.2017, 03:05 Nie znam ani jednego nie-sfrustrowanego absolwenta KSAP. A nie - przepraszam - nie-sfrustrowani to ci na wyjazdach zagranicznych, w Brukseli i w spółkach skarbu państwa. Ale na pewno nie ci w ministerstwach. Pamiętamy jak PGNiG z Ruskimi podpisało umowę za kadencji pewnej absolwentki tej szkoły i Premier pilnie kazał ją zdjąć. Znam takie przypadki, że trzydziestolatkowie po KSAPie pracując w trzech różnych ministerstwach nadal mieszkali w jednym mieszkaniu, bo... nie było ich stać na sensowne rozdzielenie się... Dopiero koleś z Min.Fin. się "usamodzielnił"... Co rozumiemy w tym ogłoszeniu przez sformułowanie "sukces zawodowy"? ODPOWIEDZ

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

 • rozwój zawodowy
 • współpraca z administracją