Przejdź do treści głównej

Laboratorium Partycypacji - Panel obywatelski (przykład gdański)

autor(ka): Damian Wojciech Dudała
2017-02-16, 09:59
archiwalne
Logo Laboratorium Partycypacji. Autor: FIBiRL
Fundacja Instytut Badań i Rozwoju Lokalnego zaprasza 23 lutego do udziału w spotkaniu, podczas którego przyjrzymy się temu, czym jest panel obywatelski i w jaki sposób funkcjonuje i angażuje mieszkańców. Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, jakie są jego zalety i wady, i czy wprowadzenie panelu obywatelskiego we Wrocławiu jest możliwe? Czy jest możliwa realizacja panelu na poziomie osiedla, dzielnicy? Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Czy losowo wyłoniona grupa mieszkańców będzie potrafiła podjąć decyzje w skomplikowanym temacie? Czy uda się im wypracować rozwiązania, które będą poprawne od strony merytorycznej? A może zostawić to do rozstrzygnięcia ekspertom? Czy mieszkańcy dostatecznie się zaangażują i czy w ogóle będą przychodzili na spotkania?

Takie wątpliwości towarzyszyły organizatorom panelu obywatelskiego w Gdańsku, którym zależało na tym, aby miał on realny wpływ na podejmowane decyzje. Rekomendacje panelu miałyby być wiążące dla prezydenta miasta, tak samo, jak wyniki referendum czy budżetu obywatelskiego. Prezydent Gdańska wyraził zgodę na takie rozwiązanie.

Podczas spotkania przyjrzymy się temu, czym jest panel obywatelski i w jaki sposób funkcjonuje i angażuje mieszkańców. Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, jakie są jego zalety i wady, i czy wprowadzenie panelu obywatelskiego we Wrocławiu jest możliwe? Czy jest możliwa realizacja panelu na poziomie osiedla, dzielnicy?

Celem Laboratorium Partycypacji jest propagowanie partycypacji, narzędzi demokracji uczestniczącej, wiedzy i dobrych praktyk w zakresie aktywnego uczestnictwa mieszkańców w działaniach i decyzjach, w tym na poziomie obywatel - władza, oraz animacja społeczno-kulturalna społeczności lokalnych.

Spotkania w ramach Laboratorium Partycypacji realizowane są w formie interaktywnej, angażującej uczestników w omawianą treść – uczenie się nawzajem, uczenie się przez praktykę.

Organizatorzy zapewniają poczęstunek. Udział w spotkaniach jest bezpłatny.


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Fundacja Instytut Badań i Rozwoju Lokalnego
Miejsce: Rada Osiedla Biskupin – Sępolno – Dąbie – Bartoszowice, Fryderyka Pautscha 4, 51-651 Wrocław, woj. dolnośląskie
Data wydarzenia: 2017-02-23
Organizator:

Fundacja Instytut Badań i Rozwoju Lokalnego

Adres:

Stanisławskiego 28 4, 51-638 Wrocław, woj. DS

Tel.:

605 697 839

E-mail:

info@fibirl.org.pl

Www:

http://fibirl.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywność lokalna
  • aktywność obywatelska
  • dialog społeczny, społeczeństwo obywatelskie
  • inicjatywy oddolne
  • partycypacja
  • wspólnoty i społeczności lokalne
  • współpraca z administracją