Przejdź do treści głównej

Projekt „Samodzielność – moja przyszłość”. PSONI Koło w Koszalinie kontynuuje działania z zakresu mieszkalnictwa treningowego

autor(ka): Renata Barecka
2017-02-22, 09:52
archiwalne
Już za niecałe 2 tygodnie PSONI Koło w Koszalinie rozpoczynie kolejne działania służące usamodzielnianiu osób niepełnosprawnych intelektualnie. W wyniku podjętych prac udało się pozyskać dofinansowanie na organizację trzyletniego wsparcia w postaci świadczenia usług mieszkalnictwa wspomaganego w naszym mieście.

Po zakończonym projekcie „Droga do samodzielności”, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem i przyczynił się do osiągnięcia dużych sukcesów dla osób w nim uczestniczących, przyszedł czas na kolejny projekt pn. „Samodzielność – moja przyszłość”.

W trzech edycjach projektu wezmą udział 53 osoby niepełnosprawne intelektualnie z terenu miasta i powiatu koszalińskiego oraz ich rodzice/opiekunowie.

Przez najbliższy rok, w czterech grupach po 6 osób, osoby niepełnosprawne będą trenowały samodzielność. W mieszkaniach treningowych uczestnicy nauczą się m.in. samodzielnie przygotowywać proste posiłki, obsługiwać sprzęt AGD, gospodarować finansami na zakup żywności oraz drobne przyjemności typu kino, kawiarnia, dbać o porządek w swoim otoczeniu jak również realizować się społecznie np. poprzez wolontariacką pracę środowiskową.

Dla tych którzy osiągnęli największe postępy w zakończonym projekcie „Droga do samodzielności” przygotowaliśmy kolejny etap usamodzielniania. Do zakupionego przez nas mieszkania wprowadzi się 5 osób niepełnosprawnych intelektualnie gdzie przez blisko rok będą samodzielnie prowadzić gospodarstwo domowe.

Wieloletnia praca z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie uświadomiła nam jak ważne i bardzo potrzebne jest podejmowanie środków których celem będzie usamodzielnianie tych osób. Wierzymy, że dzięki wsparciu jakie uzyskają w ramach projektu „Samodzielność – moja przyszłość” odniosą korzyści zarówno oni, ich rodziny jak i lokalne społeczeństwo.

Jeżeli jesteś zainteresowany uczestnictwem w projekcie, mieszkasz na terenie miasta bądź powiatu koszalińskiego, a samodzielność jest Twoim celem na przyszłość, śledź naszą stronę internetową, gdzie na początku marca zostaną zamieszczone szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji oraz harmonogram zajęć.

Projekt „Samodzielność – moja przyszłość” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w Ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020


Pliki do pobrania

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: PSONI Koło w Koszalinie
Miejsce: Wyspiańskiego 4, 75-629 Koszalin, woj. zachodniopomorskie
Data wydarzenia: od 2017-03-06 do 2017-04-14
Organizator:

Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Koszalinie

Adres:

Wyspiańskiego 4, 75-629 Koszalin, woj. ZP

Tel.:

94 345 08 53

Faks:

94 346 44 84

E-mail:

psouu@niepelnosprawni.koszalin.pl

Www:

http://niepelnosprawni.koszalin.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • integracja społeczna
  • osoby z niepełnosprawnościami
  • polityka społeczna