Przejdź do treści głównej

Łódź. Polsko, nie zgrzytaj! Czyli akcja profilaktyczna w Sukcesji

autor(ka): Organizatorzy
2017-02-23, 17:17
archiwalne
Już 25 lutego 2017 r. w 10 miastach w całej Polsce odbędzie się akcja profilaktyczna dotycząca zaburzeń funkcji aparatu żucia. Problem staje się coraz bardziej poważny, dlatego tak istotne jest budowanie świadomości na jego temat. W najbliższą sobotę łódzki oddział Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii zaprasza w godzinach od 10:00 do 19:00 do CH-R Sukcesja na badanie.

Każda osoba będzie mogła wziąć udział w konsultacji, której celem będzie określenie ewentualnych zaburzeń funkcji stawu skroniowo-żuchwowego, bruksizmu (popularnie zwanego zgrzytaniem zębów) czy pomiar glukozy.

Kontrola mięśni żucia oraz stawu skroniowo – żuchwowego zalecana jest wszystkim, którzy skarżą się na bóle głowy, twarzy, zgrzytanie i nadwrażliwość zębów, ból przy otwieraniu ust czy jedzeniu. Objawy te mogą prowadzić do zaburzeń czynnościowych układu stomatognatycznego, odpowiedzialnego za prawidłowe pobieranie pokarmu, oddychanie, mowę, ale też np. wyrażanie emocji. Bruksizm, inaczej określany jako świadome lub nieświadome zgrzytanie zębami, to problem, z którym zmaga się coraz większa grupa osób.

W najbliższą sobotę na poziomie +1 CH-R Sukcesja, koło sklepu CCC, studenci kierunku lekarsko-dentystycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi przeprowadzą bezpłatną diagnostykę wśród łodzian. Jednorazowe badanie potrwa ok. 20 minut, zakończy się dokładnym wynikiem wraz z dodatkowymi poradami związanymi z wykrytym problemem. Konsultacje są bezpłatne i nie wymagają wcześniejszych zapisów.


Źródło: inf. nadesłana
Miejsce: Łódź,
Data wydarzenia: 2017-02-25
Organizator:

Polskie Towarzystwo Studentów Stomatologii

Adres:

Wojciecha Z Brudzewa 12, 51-601 Wrocław, woj. DS

E-mail:

ptss@ptss.pl

Www:

http://www.ptss.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • ochrona zdrowia