Przejdź do treści głównej

Dąbrowa Górnicza. Zostaw 1% w Dąbrowie

autor(ka): Kaja Jagodzińska
2017-02-28, 10:59
archiwalne
„Jestem z Dąbrowy. To zobowiązuje” pod takim hasłem ruszyła w Dąbrowie Górniczej akcja, której celem jest zachęcenie do przekazania 1 procenta swojego podatku lokalnym organizacjom pożytku publicznego.

Tych w Dąbrowie Górniczej działa naprawdę wiele, dzięki czemu dąbrowianki i dąbrowianie mogą korzystać z bogatej oferty kulturalnej, sportowej i opiekuńczej. Organizacje prowadzą świetlice i kluby, wspierają osoby niepełnosprawne, a także dbają o bezpieczeństwo mieszkańców.

- Mieszkańcy bardzo często nie mają nawet świadomości, ze niemal na każdym kroku mają styczność z organizacjami pozarządowymi, które już na stałe wpisały się w „krajobraz” Dąbrowy Górniczej. Aby jednak stowarzyszenia i fundacje mogły działać jeszcze sprawniej, potrzebują naszego wsparcia. – zachęca Magdalena Mike, zastępca naczelnika Wydziału Organizacji Pozarządowych i Aktywności Obywatelskiej i dodaje, że pełna lista dąbrowskich NGO, które można wesprzeć oraz informacje jak to zrobić znajduje się na stronie http://ngo.dabrowa-gornicza.pl/organizacje_pozarzadowe/42/1_dla_dabrowskich_opp.html

Do przekazania 1 procenta swojego podatku zachęcają już bilbordy zlokalizowane przy głównych arteriach miasta oraz materiały graficzne opublikowane w ostatnim numerze „Przeglądu Dąbrowskiego”. W tym tygodniu dołączą do nich krótkie filmiki, które od dzisiaj publikowane będą w mediach społecznościowych. Ich bohaterami są mieszkańcy Dąbrowy Górniczej, którzy opowiedzą dlaczego warto wspierać lokalnie.

Cała akcja, poza promocją wspierania lokalnych organizacji pożytku publicznego, zachęca również do aktywnej działalności społecznej oraz meldowania się w Dąbrowie Górniczej i płacenia tutaj swoich podatków.

- Wszyscy jesteśmy z Dąbrowy Górniczej i pamiętajmy, że rozwija się ona dzięki naszym podatkom z których m.in. remontujemy szkoły, budujemy nowe drogi, pomagamy najbardziej potrzebującym i tworzymy atrakcyjne warunki do spędzania wolnego czasu – podsumowuje Zbigniew Podraza, prezydent Dąbrowy Górniczej.

Zapraszamy do śledzenia profilu www.facebook.com/MiastoDabrowaGornicza, gdzie już w poniedziałek premiera pierwszego z klipów.


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Centrum Aktywności Obywatelskiej w Dąbrowie Górniczej
Data wydarzenia: od 2017-02-28 do 2017-04-30
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • 1%
  • dobroczynność, filantropia
  • OPP
  • wspólnoty i społeczności lokalne