Przejdź do treści głównej

Szczecinianka Roku 2016 poszukiwana!

autor(ka): Organizatorzy
2017-03-06, 16:34
archiwalne
Rusza siódma już edycja popularnego plebiscytu Szczecinianka Roku. Do 31 marca można zgłaszać kandydatury pań, które w sposób ponadprzeciętny w zeszłym roku angażowały się w rozwój naszego miasta.

Organizatorem plebiscytu jest Stowarzyszenie Kobiety dla Rozwoju Szczecina i Regionu. Jego celem jest wyłonienie zwykłych-niezwykłych kobiet, aktywnie działających na rzecz Szczecina.

- To wyjątkowy plebiscyt, ponieważ już sama nominacja jest podziękowaniem za aktywność od środowiska, w którym działa kandydatka do tytułu – mówi Anna Kornacka, prezeska Stowarzyszenia Kobiety dla Rozwoju Szczecina i Regionu. – Co roku dostajemy kilkadziesiąt zgłoszeń, co daje nam powód, by sądzić, że w naszym mieście działa naprawdę wiele wyjątkowych pań, a ich praca i sukcesy spotykają się z ogromną życzliwością mieszkańców.

Szczecinianie mogą zgłaszać swoje kandydatki do dnia 31 marca.

Kartę zgłoszeniową można znaleźć na stronie Stowarzyszenia: www.kobietydlaszczecina.pl.

Z grona zgłoszonych pań, za pośrednictwem głosowania SMS, czytelnicy Kuriera Szczecińskiego wybiorą swoją laureatkę. Jednocześnie Kapituła konkursu wybierze 15 nominowanych: 10 do tytułu Szczecinianki Roku 2016 oraz 5 do tytułu Eko Szczecinianki Roku 2016, a spośród nich laureatki tych tytułów.

Wyróżnione panie poznamy podczas Gali Finałowej, która odbędzie się 21. kwietnia.

Laureatką pierwszej edycji plebiscytu została Zofia Mirkiewicz, prezeska Stowarzyszenia „Zrozumieć" dla Osób z Niepełnosprawnością, która urzekła wielkim sercem dla dzieci. „Szczecinianką Roku 2011" została Jolanta Kowalewska, dziennikarka „Gazety Wyborczej”. Nagrodę otrzymała "za bezkompromisowość i codzienną odwagę w poruszaniu tematów ważnych dla społeczności Szczecina". W roku 2012 kapituła doceniła Dorotę Korczyńską za „prowadzenie dyskusji z władzami na argumenty”. Rok 2013 tytuł przyniósł Marii Trojanowicz – Kasprzak , która prowadzi bloga i propaguje metodę tzw. globalnego czytania. W 2014 roku wyróżniono doktor Beatę Bugajską, przewodniczącą szczecińskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Gerontologicznego, koordynatorkę Szczecińskiego Humanistycznego Uniwersytetu Seniora. Została nominowana za „działania, dzięki którym starość postrzegana jest jako moment, w którym zyskujemy nowe możliwości bycia w świecie”. Eko Szczecinianką Roku 2014 została natomiast Alicja Bierbasz Krawczyk doceniona za niestandardowe działania służące edukacji ekologicznej w Szczecinie.

W 2015 roku Szczecinianką Roku została dyrektorka Zamku Książąt Pomorskich Barbara Igielska, związana z tym miejscem od 25 lat. Została nominowana za „koncepcję i działania zmierzające do przywrócenia zamkowi klimatu i książęcego blasku”. Marzenna Górska została zaś wybrana przez czytelników Kuriera Szczecińskiego. Od 25 lat wolontariuszka, jest też przewodniczącą najstarszego w Polsce Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Chorych na Białaczkę i Inne Choroby Nowotworowe. Nominowana za „wielkie serce i oddanie na rzecz Stowarzyszenia, chorych dzieci oraz ich rodzin”.

Eko Szczecinianką została Marzena Białowolska. Nominowana już drugi raz z rzędu do tytułu Eko Szczecinianki Roku za „całokształt działań zmierzających do uratowania każdego zwierzęcia w potrzebie”.


Źródło: info. nadesłana
Data wydarzenia: od 2017-03-07 do 2017-03-31
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywność lokalna
  • kobiety
  • miasto
  • rozwój lokalny
  • ruchy miejskie
  • społecznicy
  • wspólnoty i społeczności lokalne