Przejdź do treści głównej

Rusza pierwszy w Polsce program wpierający kobiety w IT

autor(ka): Organizatorzy
2017-03-06, 16:42
archiwalne
Rusza pierwszy w Polsce program wpierający kobiety w IT, który jest wynikiem współpracy Fundacji Edukacyjnej Perspektywy i siedmiu największych firm technologicznych. Rekrutacja potrwa od 8 marca do 18 kwietnia 2917 r.

Zamiast kwiatka, z okazji Dnia Kobiet, mamy dla utalentowanych dziewczyn zupełnie inny prezent!

"IT for SHE" to bezprecedensowy program, którego celem jest zwiększenie udziału kobiet w branży technologicznej, poprzez pomoc utalentowanym studentkom kierunków informatycznych w wejściu na rynek pracy. Dzięki skali, doświadczeniu i aktywnej współpracy partnerów, przedsięwzięcie to ma realną szansę przyczynić się do jakościowej zmiany w tym zakresie.

Głównymi elementami programu są:

  • Największy w Europie obóz tematyczny dla dziewczyn w IT "Women in Tech Camp",
  • Program Mentoringowy prowadzony przez przedstawicieli najlepszych firm technologicznych Polsce,
  • Kampania Wolontariacka zachęcająca uczennice do nauki programowania, skierowana przede wszystkim do mieszkanek małych miejscowości.

Nabór do Programu Mentoringowego rusza już 8 marca br. Do udziału w nim zapraszamy studentki i absolwentki kierunków informatycznych z polskich uczelni technicznych oraz z wydziałów informatycznych uniwersytetów.

Wyboru Mentora i rejestracji można dokonać na stronie www.itforshe.pl. W ramach programu dziewczyny rozwiną różnorodne umiejętności z zakresu: programowania, zarządzania projektami, planowania kariery zawodowej, czy też przywództwa. Wszystko to w ramach wyjątkowej, indywidualnej relacji z ekspertami z najlepszych firm IT.

W wakacje studentki kierunków informatycznych zaprosimy do program wolontariatu, w ramach którego pojadą do małych miejscowości i uczyć tam będą w szkołach programowania i wiedzy technologicznej. A już we wrześniu zaprosimy 120 dziewczyn z całej Polski, na 4-dniowy, pełen inspiracji, zajęć technologicznych i energetycznego networkingu "Women in Tech Camp".

Dlaczego?

"IT for SHE" to działanie systemowe, zaplanowane w długiej perspektywie.

Angażuje znakomitych partnerów, którzy wierzą w potrzebę pełnego uruchomienia potencjału kobiet w IT, i którym zależy na przyszłości rynku pracy w obszarze nowych technologii w Polsce i na świecie. W Polsce tylko 13% studentów informatyki to kobiety. W korporacjach technologicznych jest ich jeszcze mniej. Niedobór specjalistów z zakresu nowych technologii już teraz szacuje się w Polsce na 50 000, a w Europie, do roku 2020 - na 1 milion.

Najwyższa pora zadbać o mądre wykorzystanie potencjału utalentowanych technologicznie, ambitnych, młodych kobiet dla rozwoju gospodarczego Polski, Europy i świata.

Bo to one tworzyć będą przyszłość nowych technologii.

Organizatorem programu "IT for SHE" jest Fundacja Edukacyjna Perspektywy przy wsparciu Koalicji na rzecz Polskich Innowacji.

Partnerami programu są: Cisco, Fundacja Kronenberga - Citi Handlowy, Ericsson, Goldman Sachs, IGT, Intel, Roche.

Więcej informacji na: http://www.ITforSHE.pl

Informacja prasowa: http://www.itforshe.pl/files/IT_for_SHE_-_informacja_prasowa.docx, .pdf http://www.itforshe.pl/files/IT_for_SHE_-_informacja_prasowa.pdf

Konferencja prasowa inaugurująca program "IT for SHE" i zapowiadająca akcję "Dziewczyny na politechniki! 2017" odbędzie się 8 marca o godz. 10.30 w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej (ul. Rektorska 4)

Do pobrania: zaproszenie


Źródło: info. nadesłana
Data wydarzenia: od 2017-03-08 do 2017-04-18
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • kobiety
  • nowe technologie
  • rozwój zawodowy