Przejdź do treści głównej

Łódź. „Spotkanie ze Sztuką”

autor(ka): Mariusz Kołodziejski
2017-03-13, 10:00
archiwalne
wolontariusze
„Spotkanie ze Sztuką” to coroczna impreza integracyjna z okazji jubileuszu istnienia Regionalnego Centrum Wolontariatu „Centerko” w Łodzi (1 kwietnia 2008 r.), podczas której uczestnicy celebrują sukcesy i zrealizowane działania w formie artystycznej. IX edycja imprezy odbędzie się 7 kwietnia 2017 r.

Tematem przewodnim imprezy jest sztuka i działalność artystyczna, ponieważ wolontariat zrodził się w Stowarzyszeniu „Pomost” z oddolnych inicjatyw jego członków, których wspólnym mianownikiem było zamiłowanie do sztuki oraz chęć podzielenia się swoimi pasjami i zainteresowaniami z innymi.

Ta tradycja jest podtrzymywana i kultywowana do dnia dzisiejszego – wolontariusze przygotowują dla gości specjalne warsztaty, pokazy, prezentacje i wystawy, które mają zachęcić innych do włączenia się w wolontariat, przy okazji dobrej zabawy. Podczas uroczystości nie brakuje specjalnych gości oraz tortu urodzinowego. Zasadą i obyczajem jest, że każdy uczestnik wnosi coś od siebie w spotkanie tak, aby podkreślić wartość i znaczenie „wzajemnej wymiany”.

W tym roku obchodzimy 9 Urodziny, ale spotykamy się już po raz 10-ty! Dlatego patronką tegorocznego Wydarzenia będzie X Muza, która jest piastunką sztuk filmowych. A skoro sztuki filmowe to kino i inspirujący seans.

IX edycja imprezy zorganizowana zostanie we współpracy ze Spółdzielnią Socjalną Odblask w dn. 07.04.2017 r. O godz. 20.00 spotkamy się w kameralnym gronie w Kinie Bodo przy ul. Rewolucji 1905 r. 78/80, aby wspólnie obejrzeć film dokumentalny pt. „Wstawaj i walcz” w reż. Weroniki Pliszki. Poznamy poruszającą historię Przemka Wieczorka, który w wieku 20 lat stracił obie ręce, a wraz z nimi samodzielność i chęć do życia.

Po seansie zapraszamy wszystkich gości do rozmów i dyskusji z twórcami filmu przy torcie urodzinowym oraz pysznej kawie, serwowanej w części bufetowej. Będzie to niesamowita okazja, żeby dowiedzieć się jak wyglądały prace na planie, skąd powstał pomysł na scenariusz oraz co zmotywowało głównego bohatera do pracy nad sobą oraz walki z przeciwnościami losu.

Zgłoszenia do udziału w „Spotkaniu ze Sztuką” przyjmowane są drogą mailową () do dn. 31.03.2017 r. (ilość miejsc ograniczona / wstęp za zaproszeniem).

Dla tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w części oficjalnej oraz odczują niedosyt integracji, przygotowaliśmy dodatkową atrakcję w postaci spotkania afterparty od godz. 22.00 w klubokawiarni Niebostan przy ul. Piotrkowskiej 17. Niech dyskusja trwa!

Impreza towarzyszy obchodom Roku Wolontariatu Szkolnego 2016/2017.


Pliki do pobrania

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: RCW "Centerko"
Miejsce: Kono Bodo , Rewolucji 1905 R. nr 78/80, Łódź, woj. łódzkie
Data wydarzenia: 2017-04-07
Organizator:

Regionalne Centrum Wolontariatu "CENTERKO"

Adres:

Próchnika 7, 90-408 Łódź, woj. LD

Tel.:

42 307 03 72

E-mail:

kontakt@centerko.org

Www:

http://www.centerko.org 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywność lokalna
  • rozrywka
  • wolontariat
  • wolontariusze