Przejdź do treści głównej

Weź udział w quizie dotyczącym praw obywateli UE

autor(ka): opr. MW, ue.ngo.pl
2017-03-12, 21:30
archiwalne
Do 19 marca 2017 r. można uczestniczyć w quizie dotyczącym praw obywateli Unii Europejskiej. Jest on dostępny na profilu Your Europe na Facebooku w 23 wersjach językowych. Aby wziąć udział w walce o nagrody – dwa bilety InterRail, należy wskazać poprawną odpowiedź na cztery pytania konkursowe, a w ramach piątego – poprawnie oszacować liczbę osób, które rozwiążą quiz.

Już 25 marca Unia Europejska obchodzić będzie 60. rocznicę podpisania Traktatów Rzymskich. Dały one początek wspólnemu rynkowi, na którym obowiązuje zasada swobodnego przepływu osób, towarów, usług i kapitału.

Nieustannie, od 1957 roku, Unia Europejska gwarantuje swoim obywatelom coraz więcej różnorodnych praw we wszelkich dziedzinach, w tym praw dotyczących: równego traktowania, życia, pracy, nauki i zakładania własnego biznesu w innych krajach członkowskich.

Quiz jest świetną okazją na sprawdzenie, jak dobrze znamy prawa, jakie nam przysługują na terenie państw Unii Europejskiej. Konkurs został przygotowany przez Dyrekcję Generalną Komisji Europejskiej do spraw Rynku Wewnętrznego, Przemysłu, Przedsiębiorczości i MŚP.

Dyrekcja zachęca wszystkich zainteresowanych nie tylko do rozwiązania quizu, ale także do odwiedzenia strony internetowej Your Europe, na której można otrzymać pomoc i porady dla obywateli UE i ich rodzin w zakresie gwarantowanych im praw.

Nagrody – 2 bilety InterRail – pozwolą odbyć podróż pociągiem na wybranej trasie na terenie całej Europy.

Regulamin quizu można znaleźć tutaj.

Konkurs dostępny jest na profilu YourEurope na Facebooku do 19 marca, do godziny 18.00.


Informacja pochodzi ze stron internetowych administracji publicznej.

Źródło: Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce
Data wydarzenia: od 2017-03-10 do 2017-03-19
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • integracja europejska
  • prawa obywatela