Przejdź do treści głównej

Solidarność: Projekt uczniów i nauczycieli szkół ponadpodstawowych

autor(ka): opr. MW, ue.ngo.pl
2017-03-12, 21:38
archiwalne
Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce oraz Fundacja Schumana zapraszają uczniów i nauczycieli szkół ponadpodstawowych do udziału w projekcie polegającym na zorganizowaniu lekcji tematycznych, angażujących uczniów w dyskusję na tematy obywatelskie, takie jak wolontariat czy Europejski Korpus Solidarności. Relację z lekcji należy opublikować w internecie, aby mogły zostać ocenione przez organizatorów. Na formularze ze sprawozdaniem z przeprowadzonych przez was działań organizatorzy czekają do 7 kwietnia 2017 r.

Dlaczego?
Chcielibyśmy zachęcić uczniów do włączenia się w dyskusję na temat pojmowania i znaczenia solidarności – w życiu codziennym oraz w kontekście polityki integracji europejskiej.

Dla kogo?
Dla nauczycieli i uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, w tym Szkolnych Klubów Europejskich.

Co jest do zrobienia?
Przeprowadzenie lekcji według scenariusza przygotowanego przez eksperta Fundacji Schumana.

  • Lekcje będą miały charakter warsztatowy, podyskutujecie o różnych formach angażowania się w działania na rzecz lokalnych społeczności i w ramach projektów międzynarodowych (wolontariat, Europejski Korpus Solidarności).
  • Uczniowie otrzymają konkretne zadania do samodzielnego wykonania, np. przeprowadzenie własnych mini-badań i zebranie informacji do omówienia na lekcji.
  • Na koniec przygotujecie relację z przeprowadzonej lekcji – możecie wykorzystać np. stronę www szkoły oraz jej profil na Facebooku.

Kiedy?
Na formularze ze sprawozdaniem z przeprowadzonych przez was działań czekamy do 7 kwietnia.

Wyróżnienie
Na podstawie Waszych relacji (formularz realizacji projektu oraz materiały opracowane przez uczniów w formie np. zdjęć, artykułów) wybierzemy szkoły, którym sfinansujemy przejazd grupy młodzieży na Paradę Schumana w Warszawie 6 maja 2017 r (przejazd autokarem; max 45 osób).

Jak wziąć udział?
Szkoły / Szkolne Kluby Europejskie zainteresowane wzięciem udziału w projekcie prosimy o kontakt mailowy:. Prześlemy wam scenariusz oraz formularz zgłoszenia.

W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny: 22 621 21 61.


Informacja pochodzi ze stron internetowych instytucji europejskich.

Źródło: Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce
Data wydarzenia: od 2017-03-07 do 2017-04-07
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • edukacja
  • integracja europejska
  • młodzież
  • wolontariat