Przejdź do treści głównej

Aukcja Sztuki - Międzynarodowy Dzień Walki z Rasizmem

autor(ka): Stowarzyszenie Nomada
2017-03-13, 13:15
archiwalne
Stowarzyszenie Nomada zaprasza na trzecią już w naszej siedmioletniej działalności aukcję sztuki, która odbędzie się 21 marca 2017 r. Tym razem dochód z aukcji przeznaczymy na bezpośrednie wsparcie osób, które doświadczają przemocy rasistowskiej.

Od początku istnienia Nomady w ramach projektu „Sukurs – przeciwko przemocy motywowanej uprzedzeniami” jako asystentki/ci bezpośrednio wspieramy osoby z mniejszości społecznych narażonych na ataki ze względu na ich pochodzenie, wyznawaną religię czy kolor skóry.

Utrzymujemy kontakty z migrantami/tkami, przeprowadzamy wywiady na temat ich sytuacji i problemów, interweniujemy, kiedy ma miejsce incydent rasistowski, wspieramy osoby poszkodowane podczas rozpraw sądowych, monitorujemy przebieg spraw, a przede wszystkim nie pozostawiamy osoby poszkodowanej samej ze swoim problemem. Prowadzimy warsztaty na temat przemocy rasistowskiej i sposobach jej przeciwdziałania.

Zawsze uważałyśmy, że rasizm jest problemem społecznym i dla dobra nas wszystkich należy go zwalczać. Dziś jest to problem szczególnie ważny ze względu na przyzwolenie na rasistowski i ksenofobiczny poziom debaty publicznej w odniesieniu do sytuacji uchodźczyń i uchodźców. Chcemy mu przeciwdziałać, ale przede wszystkim wspierać tych/te, które są atakowane i szykanowane ze względu na swoje pochodzenie. Solidarność z migrantami i migrantkami jest dla nas nadrzędnym celem.

Dlatego, 21 marca 2017 r. w Międzynarodowy Dzień Walki z Rasizmem zapraszamy na aukcję, której dochód wesprze działania przeciwdziałające rasizmowi i ksenofobii.

Wydarzenie to możemy stworzyć dzięki hojności współczesnych artystek i artystów oraz Waszej – publiczności. Na bieżąco publikujemy zdjęcia i opisy prac oraz ceny wywoławcze na naszej stronie i facebooku.

https://www.facebook.com/events/1113116818814471/

http://nomada.info.pl/aukcja-sztuki-miedzynarodowy-dzien-walki-z-rasizmem

Śledźcie nasz fb i przekonajcie się jacy wybitni ludzie ofiarowali nam swoje prace. Wśród artystek/ów, którzy wsparli naszą aukcję możemy wymienić Wojtka Kołacza - Oteckiego, Pawła Jarodzkiego, Piotra Skibę, Grażynę Małkiewicz, Łukasza Rusznicę, Sabinę Sokół, Beatę Rojek, Mariusza Warasa M-City, Karolinę Balcer, Pawła Mindlera, Alicje Patanowską, Martę Jamróg, Krzysztofa Wałaszka, Justyna Medoń, Pawła Borkowskiego FRM, Martę Frej, Maćka Salamona, Marysię Orzeszynę i wielu innych.

Możesz brać udział w aukcji i licytować prace nawet jeśli nie będzie Cię tego dnia fizycznie z nami. Zorganizowaliśmy system pełnomocnictwa - nasi przedstawiciele wezmą udział w licytacji w Twoim imieniu i postarają się wygrać wybraną przez Ciebie pracę.

Jak to zrobić?

1. Jeśli jesteś już zdecydowany/na to napisz do nas mejla z taką informacją na adres:

2. Odeślemy Ci przygotowany dokument - wydrukuj go i podpisz. Skan prześlij nam na adres mejlowy najpóźniej do 19 marca 2017r. Oryginał nadaj pocztą nasz adres.

3. Podczas trwania aukcji czyli 21 marca 2017r. w godzinach od 18.00 do 22.00 bądź dostępny pod wskazanym przez siebie wcześniej numerem telefonu - zadzwonimy, gdy rozpocznie się licytacja danej pracy i niezwłocznie poinformujemy Cię o jej wyniku.

4. Teraz możesz odczuć podwójną satysfakcję - z posiadania wymarzonej pracy i wsparcia naszych działań antyrasistowskich.


Źródło: Stowarzyszenie Nomada
Data wydarzenia: 2017-03-21
Organizator:

Stowarzyszenie Nomada

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • antydyskryminacja
  • dialog społeczny, społeczeństwo obywatelskie
  • działalność charytatywna
  • kultura i sztuka
  • mniejszości narodowe i etniczne
  • obcokrajowcy, migranci
  • równość