Przejdź do treści głównej

Sztandarowy program Unii Europejskiej Erasmus+ poddany pod konsultacje społeczne

autor(ka): opr. MW, ue.ngo.pl
2017-03-15, 09:01
archiwalne
Komisja Europejska rozpoczęła w pierwszej połowie marca 2017 r. proces konsultacji społecznych dotyczących programu Erasmus+ na lata 2014-2020, który potrwa do 31 maja 2017 r. Ważnym elementem tego procesu jest poznanie opinii beneficjentów programu o tym, jaki powinien być jego dalszy kształt.

Konsultacje dotyczą także programów poprzedzających program Erasmus+ takich jak programy „Uczenie się przez całe życie”, „Młodzież w działaniu” czy Erasmus Mundus i zawierają pytania dotyczące ewentualnego następcy programu Erasmus+ w 2020 r.

Celem konsultacji społecznych organizowanych przez Komisję jest zebranie uwag i opinii na temat znaczenia programu oraz skuteczności środków podjętych w celu jego wdrażania. Przedstawiciele Unii chcą również zebrać opinie na temat spójności programu i wartości, jaką wniósł on do wyzwań i możliwości w dziedzinie kształcenia, szkolenia, młodzieży i sportu w porównaniu z tym, co państwa członkowskie mogą samodzielnie osiągnąć.

Po analizie opinii oddanych w konsultacjach Komisja Europejska przyjmie sprawozdanie obejmujące streszczenie wyników tych konsultacji. Zostanie ono wzbogacone o dodatkowe badania i źródła. Następnie zostanie ono skierowane do Parlamentu Europejskiego i Rady Europejskiej.

Ankieta jest czynna do 31 maja 2017 r. i jest dostępna również w języku polskim. Wypełnienie jej zajmie między 10 a 60 minut.

Więcej informacji na temat konsultacji społecznych można przeczytać na stronie Komisji Europejskiej.

Weź udział w konsultacjach społecznych >>


Informacja pochodzi ze stron internetowych instytucji europejskich.

Źródło: Narodowa Agencja Programu Erasmus+ (Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji)
Data wydarzenia: od 2017-03-09 do 2017-05-31
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • edukacja
  • integracja europejska
  • kształcenie ustawiczne
  • kultura
  • młodzież
  • sport
  • wolontariat