Przejdź do treści głównej

16. edycja konkursu APH – zgłoszenia tylko do piątku!

autor(ka): Fundacja Artystyczna Podróż Hestii
2017-03-21, 12:42
archiwalne
Wkrótce zakończy się etap przyjmowania zgłoszeń do 16. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii. Do zamknięcia panelu konkursowego zostało jeszcze tylko kilka dni. Młodzi artyści na wysłanie swoich propozycji mają czas do 24 marca 2017 r., do godz. 23.59.

STUDENCI, CZEKAMY NA WASZE ZGŁOSZENIA!

Konkurs APH kierowany jest do studentów III, IV i V roku wszystkich wydziałów artystycznych w Polsce. Na konkurs można nadsyłać prace z obszarów: malarstwa, grafiki, rzeźby i instalacji, fotografii, sztuki cyfrowej i performance. Wszystkie informacje i wymagania formalne można znaleźć w REGULAMINIE konkursu.

Żeby zgłosić pracę konkursową, należy skorzystać z panelu na stronie: www.artystycznapodrozhestii.pl/konkurs

HELPDESK

W dniach 22-23 marca 2017 otwarty zostanie specjalny helpdesk dla studentów, jednak gorąco zachęcamy do wcześniejszego kontaktu i zapytań w sprawie zgłoszeń i udziału w konkursie.

FINAŁ W MUZEUM NAD WISŁĄ

Jury konkursu ogłosi grupę finalistów 28 kwietnia br. Ich prace zostaną pokazane 27 czerwca br. na wystawie finałowej w nowym pawilonie wystawienniczym Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie - Muzeum nad Wisłą.

NAGRODY

Nagrody dla laureatów to: rezydencja artystyczna w Nowym Jorku lub Walencji. Artysta podczas miesięcznego stypendium realizuje program, który ma na celu ułatwienie mu zbudowania sieci kontaktów zawodowych – poprzez współpracę z instytucjami, spotkania, wizyty w galeriach i muzeach. Ponadto, jeden z finalistów otrzyma komercyjne zlecenie na artystyczną koncepcję raportu rocznego Grupy ERGO Hestia. Zwycięzcy konkursu otrzymają również możliwość wystaw porezydencyjnych w stołecznych galeriach, a prace wybranych finalistów cyklicznie pokazywane będą szerszej publiczności w warszawskim Pawilonie Sztuki ERGO Hestii.

O KONKURSIE APH

Ideą konkursu Artystyczna Podróż Hestii jest nie tylko promowanie młodych talentów, ale też zwrócenie uwagi na świeże, nowe trendy oraz kierunki w młodej sztuce. Konkurs to jeden z najdłużej realizowanych programów mecenatu artystycznego w Polsce, kontynuowany konsekwentnie od 2002 roku. Udział w konkursie jest dla młodych twórców przede wszystkim próbą zmierzenia się z profesjonalną krytyką artystyczną, ale także szansą na poszerzenie własnych horyzontów twórczych i poszukiwanie nowych inspiracji na miesięcznej artystycznej rezydencji za granicą.

Wiele ciekawych informacji o konkursie APH przeczytają Państwo na łamach magazynu Enter the ROOM: CZYTAJ

Laureaci od 2016 roku: Piotr Urbaniec, Olga Kowalska, Hanna Dyrcz, Krzysztof Maniak, Katarzyna Kimak, Ewa Kasperek, Xavery Wolski, Małgorzata Goliszewska, Matěj Frank, Krzysztof Nowicki, Agnieszka Kobyłecka, Cyryl Polaczek, Michał Batorski, Daniel Cybulski, Natalia Bażowska, Ewa Mrowiec, Łukasz Biliński, Łukasz Patelczyk, Anna Wypych, Aleksandra Prusinowska, Marta Antoniak, Marcin Zawicki, Miłosz Wnukowski, Katarzyna Makieła, Magdalena Melin, Ewa Juszkiewicz, Jakub Rebelka, Anna Kloc, Paulina Maksjan, Kamil Lisek, Tomasz Kucharski, Marek Wrzesiński, Anna Waligórska, Marcin Grzęda, Agnieszka Ledóchowska.

Bądź na bieżąco:

www.artystycznapodrozhestii.pl

#konkursaph

Facebook: Artystyczna Podróż Hestii

Instagram: @konkursaph


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Fundacja Artystyczna Podróż Hestii
Data wydarzenia: od 2017-03-15 do 2017-03-24
Organizator:

Fundacja Artystyczna Podróż Hestii

Adres:

Hestii 1, 81-731 Sopot, woj. PM

E-mail:

artystycznapodroz@ergohestia.pl

Www:

http://www.artystycznapodrozhestii.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • kultura
  • młodzież
  • sztuka