Przejdź do treści głównej

Co wiemy o ochronie danych?

autor(ka): Kacper Nitecki
2017-03-17, 14:33
archiwalne
Włączona w telefonie geolokalizacja, otwieranie maili z podejrzaną zawartością czy publikowanie w social mediach szczegółowych informacji o naszym życiu, to tylko niektóre codzienne zachowania, które narażają nas na utratę prywatności. Czy jesteśmy świadomi zagrożeń, jakie wiążą się z udostępnianiem naszych danych osobowych? Co wiemy o ich ochronie? Fundacja Wiedza To Bezpieczeństwo postanowiła to sprawdzić.

Dane osobowe są najcenniejszym dobrem, jakie mamy. Często nie zdajemy sobie sprawy, jak łatwo mogą je przejąć i wykorzystać przestępcy. W Polsce od kilku lat wiele mówi się o tym, że powinniśmy chronić naszą prywatność. Powstają liczne inicjatywy zwracające uwagę na nasze często niefrasobliwe działania. Czy przekłada się to jednak na zwiększenie naszej świadomości?

Fundacja Wiedza To Bezpieczeństwo postanowiła sprawdzić, co wiemy o ochronie danych osobowych i bezpieczeństwie informacji. W maju 2018 r. rozpocznie obowiązywać europejskie rozporządzenie o ochronie danych osobowych (RODO), które zrewolucjonizuje dotychczas obowiązujące prawo. Zależy nam na poznaniu stopnia świadomości, w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa informacji, w tym ochrony naszych danych osobowych. Zebrane opinie mają pozwolić ocenić, czy zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym dbamy o bezpieczeństwo naszych danych – wskazuje Aleksandra Piotrowska, Prezes Fundacji Wiedza To Bezpieczeństwo.

Badanie ma formę anonimowej ankiety internetowej. By wziąć w nim udział, wystarczy wejść na stronę https://wtb.org.pl/badanie i odpowiedzieć na pytania. Jednak osoby, które ją wypełnią i podadzą swoje dane kontaktowe oraz odpowiedzą na pytanie konkursowe, będą miały szansę wygrania tabletu lub książki „Unijna reforma przepisów ochrony danych osobowych – analiza zmian”.

Na podstawie badania przygotowany zostanie raport, który będzie wydany w maju – rok przed rozpoczęciem obowiązywania nowych unijnych regulacji z zakresu ochrony danych osobowych. Pokażemy w nim jak wygląda stan wiedzy z zakresu bezpieczeństwa informacji różnych grup społecznych i zawodowych. Zapraszamy do włączenia się w ten unikatowy projekt – mówi Aleksandra Piotrowska z Fundacji Wiedza To Bezpieczeństwo.

triplepr.pl


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: www.odo24.pl
Data wydarzenia: od 2017-03-17 do 2017-03-05
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • bezpieczeństwo
  • dane osobowe
  • edukacja informatyczna
  • nowe technologie