Przejdź do treści głównej

Konkurs na esej dla młodych liderów o współpracy w Regionie Wyszehradzkim

autor(ka): Jakub Stępień
2017-03-20, 11:36
archiwalne
Konkurs dla młodych liderów (<35 lat) na najlepszy esej o integracji w obszarze wyszehradzkim. Tematy konkursowe: Przyszłość UE, reformy i proces bratysławski; Bezpieczeństwo, a współpraca w regionie; Cyfrowy Wyszehrad/ e-biznes i start-up’y; Bezpieczeństwo energetyczne i rozwój infrastruktury. Czekamy na eseje do końca marca! Atrakcyjne nagrody czekają! Więcej informacji na stronie Wydziału SMiP UJ oraz IBIDW UJ.

Konkurs na esej o współpracy w regionie wyszehradzkim

Konkurs na esej o współpracy w regionie wyszehradzkim realizowany jest w ramach projektu Beyond Polish and Ahead of Hungarian Presidency of the Visegrad Group prowadzonego przez Corvinus Society for Foreign Affairs and Culture dzięki wsparciu International Visegrad Fund. Projekt realizowany jest we współpracy ze Stowarzyszeniem “Projekt Orient” i Instytutem Bliskiego i Dalekiego Wschodu Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Celem konkursu jest zainspirowanie młodych liderów (m.in. studentów i doktorantów) w obszarze wyszehradzkim do aktywności na forum regionalnym i ponadnarodowym. Działania projektu Beyond Polish and Ahead of Hungarian Presidency of the Visegrad Group skupiają się wokół kluczowych zagadnień wyznaczających jakość i zakres współpracy regionalnej, a w szczególności:

1) Przyszłość Unii Europejskiej, reformy i proces bratysławski,

2) Bezpieczeństwo, a współpraca w regionie

3) Cyfrowy Wyszehrad / e-biznes i start-up’y

4) Bezpieczeństwo energetyczne i rozwój infrastruktury

Dodatkowo, w drugiej połowie marca i na początku kwietnia odbędzie się seria spotkań dyskusyjnych ogniskujących się wokół tematów konkursu. Harmonogram spotkań i więcej informacji na stronie IBiDW UJ. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

Esej – wymagania:

Do udziału w konkursie zaproszeni są młodzi liderzy, studenci i doktoranci, których wiek nie przekracza 35 lat. Oceniane będą wyłącznie prace oryginalne, a wszystkie nadesłane prace będą sprawdzane oprogramowaniem antyplagiatowym. Jury oceniać będzie nadesłane prace kierując się: pomysłowością autora, jasnością argumentacji i wykonanej analizy oraz jakością proponowanych rekomendacji.

Rozmiar eseju: minimum 6 000, maksimum 8 000 słów (tj. około 16-18 stron)

Język: prace konkursowe mogą zostać przygotowane zarówno w j. polskim, jak i j. angielskim, jednakże zwycięskie prace (miejsce I, II i III) muszą zostać przetłumaczone przez autora na j. angielski

Deadline: 31 marca 2017

Wyniki: 3 kwietnia 2017

Nagrody:

Autorom najlepszych prac zostaną przyznane następujące nagrody:

I miejsce – nagroda finansowa 180 EUR, zaproszenie na konferencję Beyond Polish and Ahead of Hungarian Presidency of the Visegrad Group do Budapesztu (7-9.04.2017), możliwość publikacji pracy w ‘Biztpol Affairs’ – czasopiśmie wydawanym przez Corvinus Society for Foreign Affairs and Culture.

II miejsce – nagroda finansowa 90 EUR zaproszenie na konferencję Beyond Polish and Ahead of Hungarian Presidency of the Visegrad Group do Budapesztu (7-9.04.2017), możliwość publikacji pracy w ‘Biztpol Affairs’ – czasopiśmie wydawanym przez Corvinus Society for Foreign Affairs and Culture.

III miejsce – nagroda finansowa 50 EUR zaproszenie na konferencję Beyond Polish and Ahead of Hungarian Presidency of the Visegrad Group do Budapesztu (7-9.04.2017), możliwość publikacji pracy w ‘Biztpol Affairs’ – czasopiśmie wydawanym przez Corvinus Society for Foreign Affairs and Culture.

Aktualności:

Aktualności i dodatkowe informacje dotyczące projektu będą umieszczane na stronie www i facebook’u IBiDW UJ.

Dodatkowe informacje:

Dodatkowych informacji dotyczących konkursu można zasięgnąć bezpośrednio u koordynatora projektu lub na spotkaniach towarzyszących 28 marca i 4 kwietnia w Krakowie (dokładna godzina i miejsce zostanie podana w najbliższych dniach na stronach www Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ i WSMiP UJ).

Gdzie wysyłać prace:

Prace konkursowe prosimy wysyłać na adres:

Koordynator projektu:

Dr Jakub Stępień:


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Stowarzyszenie "Projekt Orient"
Miejsce: Zachodnia 5 lok. 41, 30-350 Kraków, woj. MA
Data wydarzenia: od 2017-03-20 do 2017-03-31
Organizator:

Stowarzyszenie "Projekt Orient"

Adres:

Zachodnia 5 lok. 41, 30-350 Kraków, woj. MA

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • działalność międzynarodowa
  • integracja europejska
  • młodzież
  • nowe technologie
  • partnerstwa międzynarodowe
  • współpraca międzynarodowa