Przejdź do treści głównej

III Targi Edukacji Międzykulturowej

archiwalne
Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej wraz z Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego zapraszają na III Targi Edukacji Międzykulturowej. Podczas wydarzenia uczestnicy będą mogli wymienić się pomysłami i doświadczeniami oraz rozmawiać z przedstawicielami szeregu organizacji i instytucji o konkretnych rozwiązaniach. Wydarzenie odbędzie się 23 marca w godzinach 10.00-15.00 w Oratorium Marianum we Wrocławiu.

Poprzedzą je dwudniowe Międzykulturowe Warsztaty Teatralne.

Jak rozwijać dialog międzykulturowy w czasach, gdy dochodzi do coraz częstszego zamykania się międzykulturowego? W jaki sposób można podnosić swoje kompetencje wielokulturowe w dziedzinie edukacji? Celem III Targów Edukacji Międzykulturowej jest promocja dialogu, przełamywanie stereotypów oraz szukanie i wspieranie inicjatyw prowadzących do rozwoju edukacji międzykulturowej.

Podczas wydarzenia swoje działania z zakresu dialogu międzykulturowego, przeciwdziałania przemocy motywowanej nienawiści itp. przedstawią organizacje pozarządowe, eksperci, przedstawiciele Komisji Europejskiej, Urzędu Miejskiego Wrocławia, Policji i Straży Miejskiej.

Na Targi zapraszamy nauczycieli i przedstawicieli placówek oświatowych, w tym przedszkoli, szkół i uczelni.

Plan Targów

10:00-11:00 – Prezentacje NGO – stanowiska otwarte

11:00 – Oficjalne otwarcie

11:30 – Prezentacja działań miasta (WCRS)

12:00 – Prezentacja NGO

12:30 – Spektakl powarsztatowy – dr Stephan Reher

*przerwa*

13:30 – Wystąpienie przedstawicieli środowiska ukraińskiego

14:00 – Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej - Witamina W: wielokulturowość i wolontariat

14:30 – Spektakl grupy teatralnej “Dingsbums”

Wydarzenie odbędzie się w czwartek 23 marca w godzinach 10:00-15:00 w Sali Oratorium Marianum przy pl. Uniwersyteckim 1.

Udział w targach jest bezpłatny. Potwierdzenie uczestnictwa należy wysłać do 15.03.2017 r. na: .

Organizacje chętne do prezentacji swoich działań prosimy o informację na adres . Zapewniamy stolik i krzesła.

Targi poprzedzone będą Międzykulturowymi Warsztatami Teatralnymi orgaznizowanymi przez Komisję Europejską i WCRS, w partnerstwie z Biurem Łącznikowym Wolnego Państwa Saksonia. Warsztaty prowadzone zostaną w języku angielskim przez reżysera teatralnego dr Stephena Rehera i odbędą się 21-22 marca (wtorek i środa), w godz. 8:00-16:00 w Biurze Łącznikowym Wolnego Państwa Saksonia, Rynek 7, Wrocław.

Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję zainspirować się do korzystania z nowatorskich metod pracy w swoich działaniach edukacyjnych i integracyjnych, takich jak korzystanie z elementów dramy/teatru w pracy z dziećmi i młodzieżą. W trakcie spotkania zdobędą przydatne umiejętności, a poprzez dialog z osobami z innych grup społecznych, a także narodowości, prowadzony w kreatywnej formie, będą mogli rozwinąć empatię i szeroko pojęta wiedzę o sobie i innych.


Źródło: Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce
Data wydarzenia: 2017-03-23
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • antydyskryminacja
  • edukacja
  • edukacja pozaformalna
  • oświata
  • równość
  • wielokulturowość