Przejdź do treści głównej

Ministerstwo Energii: konsultacje programu współpracy z organizacjami pozarządowymi

autor(ka): opr. MM, ngo.pl
2017-03-27, 17:54
archiwalne
Ministerstwo Energii. Fot. Tomasz Kaczor, ngo.pl
Ministerstwo Energii przekazało do konsultacji publicznych "Program współpracy Ministra Energii z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na lata 2017-2018". Uwagi można przesyłać do 20 kwietnia 2017 r.

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, Ministerstwo Energii opublikowało w Biuletynie Informacji Publicznej projekt programu mającego na celu współpracę z organizacjami pozarządowymi. Resort zachęca do składania uwag.

Opracowany przez resort energii "Program współpracy Ministra Energii z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na lata 2017-2018" - jak informuje ME - ma umożliwić "aktywny udział organizacjom pozarządowym w wypracowywaniu rozwiązań w sferze zadań publicznych z zakresu działalności Ministerstwa Energii".

Deklarowane przez Ministerstwo Energii cele programu to identyfikacja organizacji pozarządowych, zainteresowanych nawiązaniem współpracy z ME, identyfikacja obszarów współpracy z uwzględnieniem potrzeb obydwu stron, wzmocnienie aktywności społecznej w zakresie realizacji zadań publicznych, pozostających we właściwości resortu energii, a także opracowanie przejrzystego modelu współpracy z organizacjami pozarządowymi.
Do 20 kwietnia br. można składać uwagi do programu, kierując je na adres e-mail: .

Projekt programu współpracy znajduje się na stronie internetowej ministerstwa: Program


Data wydarzenia: od 2017-03-27 do 2017-04-20
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dialog społeczny, społeczeństwo obywatelskie
  • energia, energetyka
  • współpraca z administracją