Przejdź do treści głównej

Ruszyło głosowanie w XX edycji Konkursu o tytuł Dobroczyńca Roku [patronat ngo.pl]

autor(ka): Kaja Petryka
2017-04-04, 16:07
archiwalne
Trwa XX edycja Konkursu Dobroczyńca Roku, którego organizatorem jest Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce. W tym roku do Konkursu wpłynęło ponad 120 wniosków, pokazujących dobre praktyki z obszaru CSR i działań społecznych. Na swoich faworytów można głosować już od dziś przez stronę wybierajdobro.pl.

#WybierajDobro

– Tegorocznym hasłem Konkursu jest „Wybieraj Dobro”. Utożsamia ono myśl o oddziaływaniu konsumentów na otaczającą nas rzeczywistość. Chcemy zwiększać poczucie wpływu, zachęcamy do głosowania na kandydatów do tytułu Dobroczyńcy Roku, ale również pokazujemy, że to jakie firmy są obok nas, zależy od naszych codziennych wyborów w czasie zakupów czy selekcji usług. Odpowiedzialni konsumenci wpływają na to, że firmy chcą stawać się społecznie odpowiedzialne, dlatego warto jest „Wybierać Dobro” – mówi Paweł Łukasiak, Prezes ARFP.

Po zalogowaniu się na stronę wybierajdobro.pl można głosować codziennie od 4 do 24 kwietnia. Lista laureatów zostanie ogłoszona 29 maja na uroczystej gali XX Dobroczyńcy Roku.

W tym roku w gronie finalistów znaleźli się:

W kategorii Nowe technologie w społecznym zaangażowaniu:

 • Accenture Polska, za wdrożenie nowej platformy informatycznej w Fundacji Świętego Mikołaja,
   
 • Bank Handlowy w Warszawie S.A (City Handlowy), za utworzenie aplikacji ArtSherlock, powstałej w partnerstwie współpracy Fundacji Communi Hereditate i Fundacji Kronenberga przy City Handlowy.
   
 • Soneta Sp. Z o. o., za nieodpłatne przekazanie Stowarzyszeniu Wiosna oprogramowania wspierającego działania administracyjne.

W kategorii Projekt Społeczny – małe firmy:

 • ATS Transport Tomasz Sosnowski, za wspieranie ruchu hospicyjnego, poprzez zakup niezbędnego sprzętu.
   
 • STANPOL S.C Sklep pszczelarski Warszawa, za wielokrotne udzielanie pomocy Stowarzyszeniu Przyjaciół S.O.S w projekcie Pasieka Edukacyjna.
   
 • Majonezy Spółdzielnia Pracy Produkcyjno-Handlowa w Kętrzynie, za wsparcie finansowe działań Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”.

W kategorii Projekt społeczny – duże firmy:

 • Carrefour Polska, za cykliczne wspieranie działań Banków Żywności.
   
 • Nationale-Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A, za wsparcie realizacji ogólnopolskiej kampanii profilaktyki męskich nowotworów.
   
 • Kaufland Polska Markety, za pomoc opuszczonym i osieroconym dzieciom, w ramach partnerstwa ze Stowarzyszeniem SOS Wioski Dziecięce.
   

W kategorii Projekt społeczny – średnie firmy:

 • BMW Group Polska, za wspieranie edukacji młodych osób, poprzez przekazania wsparcia finansowego na rzecz programu Radość zmiany Ashoka&BMW.
   
 • Grupa Aterima, za cykliczne wspieranie projektu „Bezpieczna praca za granicą”.
   
 • Delia Cosmetics Sp. Z o.o., za wspieranie finansowe potrzeb dzieci nieuleczalnie chory i ich rodzin, poprzez współpracę z Fundacją Gajusz.

W kategorii Wolontariat pracowniczy:

 • Kompania Piwowarska, za innowacyjną platformę Kompania Wolontariuszy, która ułatwia pracownikom zaangażowanie w wolontariat.
   
 • Bank Handlowy w Warszawie S.A (City Handlowy), za systematyczne wspieranie zaangażowania społecznego byłych i obecnych pracowników City.
   
 • Credit Suisse (Poland) Sp. z o.o., za możliwość wykorzystania do czterech pełnopłatnych dni w roku, przez pracowników, na udział w inicjatywach wolontariackich.

Organizatorem Konkursu jest Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce. Fundatorem tegorocznej edycji Konkursu jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności. Nad prawidłowością przebiegu procedur Konkursu czuwa audytor – firma EY. Partnerami głosowania są Firma AMS i PGE Stadion Narodowy. Konkurs wspierają: Forum Darczyńców, Konfederacja „Lewiatan”, Business Centre Club, Pracodawcy RP, United Nations Global Compact Poland, Freshmail. Partnerami branżowymi XX edycji są: Wyborcza.biz, CR Navigator, Kampaniespołeczne.pl, Marketing przy kawie, NGO.pl, Odpowiedzialny biznes.pl.


Wydarzenie objęte patronatem medialnym portalu organizacji pozarządowych www.ngo.pl.

Źródło: Dobroczyńca Roku
Miejsce: Polska
Data wydarzenia: od 2017-04-04 do 2017-04-24
Organizator:

Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce

Adres:

Marszałkowska 6 lok. 6, 00-590 Warszawa-Śródmieście, woj. mazowieckie

Tel.:

22 622 01 22

Faks:

22 622 02 11

E-mail:

arfp@filantropia.org.pl

Www:

http://www.filantropia.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

 • CSR odpowiedzialny biznes
 • współpraca z biznesem