Przejdź do treści głównej

Opole. Rozpocznij studia na kierunku "Kulturoznawstwo" specjalność menadżer kultur mniejszościowych!

autor(ka): Joanna Hassa
2017-04-12, 10:05
archiwalne
Katedra Kulturoznawstwa i Folklorystyki wraz z TSKN zaprasza uczniów klas drugich i trzecich na dzień otwarty organizowany 25 kwietnia 2017 r. Podczas spotkania Katedra zaprezentuje ofertę studiów, w tym nową specjalność: Menadżer kultur mniejszościowych. Chciałbyś/abyś studiować na tym kierunku? Przyjdź i dowiedz się więcej!

Katedra Kulturoznawstwa i Folklorystyki Uniwersytetu Opolskiego wraz z Towarzystwem Społeczno-Kulturalnym Niemców na Śląsku Opolskim ma zaszczyt zaprosić uczniów klas drugich i trzecich wraz z nauczycielami, rodzicami na dzień otwarty organizowany w dniu 25 kwietnia 2017 r. do Auli Błękitnej, Wydział Filologiczny Uniwersytetu Opolskiego, Opole, plac Kopernika 11. Podczas spotkania Katedra zaprezentuje ofertę studiów: nowy kierunku (Zarządzanie w instytucjach kultury) i nowe specjalności (Menadżer kultur mniejszościowych, Fashion kultura i promocja, Kultura audiowizualna z performatyką). Po krótkiej prezentacji oferty uczniowie wezmą udział w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami. Dobrani w grupy 8-10-osobowe, zostaną przeszkoleni z budowania projektów, organizowania eventów. Następnie ich zadaniem będzie przygotowanie wydarzenia kulturalnego związanego z modą, mniejszością narodową, filmem/teatrem lub dowolnym, wybranym przez siebie związanym z działalnością instytucji kultury (np. organizacja festiwalu, koncertu, wystawy itp.). Prace nad projektami będą trwały ok. 2-2,5 godziny. Nad grupami będą czuwali eksperci gotowi nieść pomoc i udzielać wskazówek na każdym etapie działań, rozwiewać wątpliwości i udzielać wskazówek. Po zakończeniu prac projektowych uczniowie będą prezentować wyniki przed jury, które wyłoni zwycięzców.

Celem spotkania jest zainteresowanie uczniów szeroko rozumianą kulturą, wydarzeniami kulturowymi, zainspirowanie ich do udziału w kulturze i tworzenia jej.

Bardzo prosimy o przekazanie informacji o planowanym wydarzeniu zainteresowanym uczniom. Uprzejmie prosimy o wypełnienie tabeli uczestnictwa i przesłanie jej na adres: do 19. kwietnia br. Uczniowie mogą też zgłaszać się indywidualnie, również na wskazany adres.

Stworzenie na kierunku kulturoznawstwo specjalności: Menadżer kultur mniejszościowych jest szansą na wykształcenie studentów zarówno będących członkami mniejszości jak i osób, zainteresowanych problematyką mniejszości. Absolwenci tej specjalności posiadając odpowiednią wiedzę na temat mniejszości narodowych i etnicznych, wielokulturowości, będą przygotowani do pracy w organizacjach, instytucjach kulturalnych, mediach czy samorządach. Przyjdź na spotkanie i dowiedz się więcej.

FacebookTwitterGoogle+


Pliki do pobrania

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: TSKN
Miejsce: COllegium Maius, Uniwersytet Opolski, Plac Kopernika 11, Opole`, woj. opolskie
Data wydarzenia: 2017-04-25
Organizator:

Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim

Adres:

Konopnickiej 6, 45-004 Opole, woj. opolskie

Tel.:

774021070

E-mail:

tskn@tskn.vdg.pl

Www:

http://www.skgd.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • edukacja
  • edukacja kulturalna
  • kultura
  • młodzież
  • mniejszości narodowe i etniczne
  • wielokulturowość