Przejdź do treści głównej

Łódź. 35. Ogólnopolskie Konfrontacje Teatrów Młodzieżowych

autor(ka): Sarnik Piotr
2017-04-12, 11:15
archiwalne
Centrum Kultury Młodych Łodzi, ul. Lokatorska 13 zaprasza na "Więcej niż teatr" 35. Ogólnopolskie Konfrontacje Teatrów Młodzieżowych Centrum 2017 organizowane w dniach 21 – 23 kwietnia 2017 r.

Jest to jedno z ważniejszych wydarzeń kulturalnych w Łodzi angażujące w partnerstwo władze miasta, organy administracji publicznej, wyższe uczelnie, szkoły ponadgimnazjalne oraz inne podmioty działające na rzecz mieszkańców Łodzi, zarówno w sferze kultury, jak i w innych obszarach społecznych.

Tegoroczna 35. edycja Konfrontacji odbywająca się w dniach 21-23.04.2017r. odwołuje się do osiągnięć uznanych polskich twórców (Leon Schiller, Witold Gombrowicz, Bousław Schaeffer) przybliżając młodzieży istotne walory polskiej kultury teatralnej, ze szczególnym uwzględnieniem osiągnięć polskiej awangardy.

Różnorodność zastosowanych w projekcie wydarzeń i form artystycznych (Ogólnopolski Festiwal Teatralny, pokazy, akcje w przestrzeni miejskiej, publikacje, warsztaty artystyczne )pozwaląją na aktywny udział uczestników.

Celem działań w ramach Festiwalu jest stworzenie przestrzeni spotkania, wymiany doświadczeń i integracji środowiska młodzieży i instruktorów teatralnych z Polski. Mimo elementu rywalizacji (konkurs), tytułowa "konfrontacja" ma być dla uczestników przyczynkiem do rozwoju artystycznego i poszerzania horyzontów oraz weryfikacji i ewaluacji swojej pracy w kontakcie z profesjonalistami i innymi grupami.

Zmagania młodych twórców oceniać będzie Jury w składzie:

- Jadwiga Sącińska ( przewodnicząca) - teatrolog, instruktorka teatralna, animatorka kultury, specjalistka kultury żywego słowa.

- Jan Peszek – wybitny aktor teatralny, reżyser, pedagog

- Dariusz Leśnikowski – kulturoznawca, teatrolog, krytyk sztuki

Informacje o wydarzeniu www.ckm.lodz.pl, https://www.facebook.com/konfrontacje.ckm/?fref=ts


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: CKM
Miejsce: Centrum Kultury Młodych, Lokatorska 13, Łódź, woj. łódzkie
Data wydarzenia: od 2017-04-21 do 2017-04-23
Organizator:

CKM

Adres:

Lokatorska 13, Łódź, woj. łódzkie

E-mail:

ckm@toya.net.pl

Www:

http://www.ckm.lodz.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • animacja
  • edukacja kulturalna
  • kultura
  • młodzież
  • sztuka