Przejdź do treści głównej

Konin. Pokaz filmu dokumentalnego "Sześć miesięcy"

autor(ka): Jerzy Jernas
2017-04-19, 09:54
archiwalne
Kadr z filmu ”Sześć miesięcy”
W czwartek, 27 kwietnia w Konińskim Domu Kultury odbędzie się pokaz filmu dokumentalnego "Sześć miesięcy". Obraz poznańskiego reżysera opowiada o zmaganiach młodych ludzi poruszających się na wózkach. Przez sześć miesięcy uczą się oni samodzielności w Akademii Życia w Koninie.

Akademia Życia, co pół roku zaprasza młode osoby z całej Polski, które są niepełnosprawne ruchowo i poruszają się na wózkach do podjęcia próby usamodzielnienia się. Przez sześć miesięcy mieszkają oni w specjalnie przystosowanych mieszkaniach treningowych. Uczą się elementarnych czynności - takich jak gotowanie, zmywanie, czy sprzątanie. Następnym krokiem jest nauka samodzielnego robienia zakupów, poruszania się komunikacją miejską, a także korzystania z bankomatu. Ważnym celem jest także zdobycie przez nich pracy. Projekt realizowany jest przez Fundację im. doktora Piotra Janaszka "Podaj dalej" ze środków finansowych duńskiej Fundacji VELUX, w partnerstwie z Miastem Konin. Przez wiele dni poznański reżyser Jerzy Jernas, wraz z ekipą filmową towarzyszył uczestnikom Akademii Życia, aby zrealizować film "Sześć miesięcy". Wcześniej autor wyreżyserował dwa inne obrazy o osobach niepełnosprawnych "Widzę więcej" opowiadający o niewidomym trębaczu z Olsztyna - Danielu Rupińskim oraz "Olimpijczycy" o trojgu wielkopolskich medalistów Igrzysk Paraolimpijskich. Producentem obrazu jest Fundacja Obywatelska "Czas Jaszczurów", a projekt jego realizacji był współfinansowany ze środków PFRON będących w dyspozycji Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Podczas pokazu w Koninie będą obecni niepełnosprawni ruchowo uczestnicy Akademii Życia, bohaterowie filmu, przedstawiciele konińskiej Fundacji "Podaj Dalej" oraz organizacji wspierających osoby niepełnosprawne. Na pokazie nie zabraknie także władz Miasta Konina, Województwa Wielkopolskiego oraz samych autorów filmu.

Pokaz filmu odbędzie się w czwartek 27 kwietnia o godz. 18.00 w Konińskim Domu Kultury mieszczącym się na pl. Niepodległości 1.

Wstęp na pokaz jest bezpłatny.


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Fundacja Obywatelska "Czas Jaszczurów"
Miejsce: Koniński Dom Kultury, pl. Niepodległości 1, 62-500 Konin, woj. Wielkopolski
Data wydarzenia: 2017-04-27
Organizator:

Fundacja Obywatelska "Czas Jaszczurów"

Adres:

Generała Maczka 5 lok. 8, 60-651 Poznań, woj. WP

Tel.:

607 126 852

E-mail:

redakcja@brawosenior.pl

Www:

http://brawosenior.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywizacja
  • integracja społeczna
  • kultura i sztuka
  • osoby z niepełnosprawnościami
  • polityka społeczna