Przejdź do treści głównej

Startują zapisy do Warszawa Business Run 2017!

autor(ka): Organizatorzy
2017-04-20, 13:26
archiwalne
Poland Business Run – polskie firmy po raz szósty pobiegną dla potrzebujących. W Warszawie zapisy ruszają 25 kwietnia 2017.

Szósta edycja największego charytatywnego biegu w kraju – Poland Business Run – startuje 3 września. Uczestnicy pobiegną w tym roku w 7 miastach: Krakowie, Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku i Katowicach. Rejestracja warszawskich drużyn rusza 25 kwietnia. Celem jest pomoc osobom z niepełnosprawnością ruchową w powrocie do normalnego życia.

Poland Business Run z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Akcja przyciąga zarówno pracowników firm, jak i znanych aktorów, sportowców oraz dziennikarzy. Łączy ich jeden cel – pomoc beneficjentom w zakupie protez, sprzętu ortopedycznego oraz dofinansowanie rehabilitacji i konsultacji psychologicznych. Tylko w ubiegłym roku w biegu w całej Polsce wzięło udział ponad 16 tysięcy osób z 1118 firm, którzy zebrali wspólnie 1 019 216 złotych.

BIEG TWORZĄ LUDZIE 138 – to bardzo ważna liczba dla organizatorów. Tylu niepełnosprawnym pomógł przez wszystkie lata Poland Business Run. W samej Warszawie to aż 17 beneficjentów. Pośród nich znalazły się osoby po amputacji, z urazami kręgosłupa, wrodzonymi wadami kończyn oraz niepełnosprawnością wynikającą z miażdżycy, cukrzycy czy chorób nowotworowych. Wokół charytatywnej akcji zgromadziło się wielu uczestników – biegaczy, wolontariuszy, organizatorów i ambasadorów. Wśród tych ostatnich znajdziemy w tym roku Julię Kamińską, Barbarę Kurdej-Szatan, Rafała Sonika, Mateusza Kusznierewicza, Antoniego Królikowskiego, Mateusza Janickiego oraz Aleksandra Dobę.

OD 6 LAT W SŁUSZNEJ SPRAWIE Po raz pierwszy Poland Business Run odbył się we wrześniu 2012 roku w Krakowie. Zainicjowały go Fundacja Jaśka Meli – Poza Horyzonty, firma UBS oraz Hotel Radisson Blu. Od samego początku bieg ma formę sztafety. Bierze w niej udział drużyna składająca się z 5 zawodników, z których każdy ma do pokonania dystans około 4 km. Impreza już na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń sportowych w wielu miastach. Popularność biegu nie zaskakuje, ponieważ wydarzenie ma szczytny cel, a przy okazji promuje aktywny styl życia oraz integruje społeczność lokalną z biznesem.

- Nasz bieg wyróżnia niepowtarzalny klimat. W jednym miejscu gromadzimy ludzi dobrej woli, których łączy chęć pomocy drugiemu człowiekowi. Do takich ludzi należą również wolontariusze, którzy w szczególności dbają o ducha imprezy. Mimo że nie jest łatwo koordynować pracę ponad 400 młodych osób, to aż chce się z nimi pracować. Są uśmiechnięci i szczęśliwi, że wspólnie zmieniają świat na lepszy. Emocje udzielają się wszystkim, a przyjemna aura pozostaje w nas na długo po biegu i daje siły na organizację kolejnego. Wolontariusze są nieocenionym wsparciem dla organizatorów - mówi Jacek Brzeski, koordynator strumienia wolontariuszy w Warszawie.

PROSTY SPOSÓB, ŻEBY POMÓC Do sztafety pozostało jeszcze kilka miesięcy, ale zapisy w Warszawie startują już 25.04.2017. Trzeba się spieszyć, bo miejsce jest tylko dla 1000 drużyn i ubywają w zawrotnym tempie. W ubiegłym roku w jednym z miast padł prawdziwy rekord – 5 tysięcy osób zarejestrowało się w niecałe 15 minut!

– Każdy rok jest lepszy niż poprzedni. Jesteśmy przekonani, że tym razem będzie podobnie. Chcemy zaangażować jak największą liczbę osób, bo wierzymy, że w prosty sposób, jakim jest pokonanie kilku kilometrów, naprawdę można odmienić czyjś los. Jesteśmy dumni, że Poland Business Run łączy ludzi z różnych środowisk, którzy dzielą się z nami dobrą energią i dają beneficjentom siłę do działania i przekraczania własnych granic – mówi Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run, głównego organizatora biegu.

Warto pamiętać, że bieg to także okazja do dobrej zabawy i sprawdzenia samego siebie. Startujący nie tylko wspierają charytatywną akcję, ale też dbają o swoją kondycję i zdrowie. To również świadczy o wyjątkowości Poland Business Run.

Więcej informacji o inicjatywie na stronie www.warszawabusinessrun.pl.


LOGO

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Inf. nadesłana
Data wydarzenia: od 2017-04-25 do 2017-05-30
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dobroczynność, filantropia
  • działalność charytatywna
  • osoby z niepełnosprawnościami
  • sport