Przejdź do treści głównej

Pisz. Bądź silna i bezpieczna - warsztaty WenDo dla kobiet

autor(ka): Stowarzyszenie Kobieta na PLUS,
2017-04-21, 08:52
bezpłatne
Bezpłatny warsztat WenDo jest właśnie dla Ciebie, jeżeli: chcesz przestać czuć się bezradną i bezbronną wobec ataków słownych i fizycznych w miejscach publicznych, na ulicy, w szkole, w pracy, w domu; chcesz doświadczyć własnej siły fizycznej, uwolnić swój oddech i głos, wyraźniej dostrzec swoje możliwości i zasoby, odzyskać poczucie wpływu; doświadczyć kobiecej wspólnoty i solidarności innych kobiet na drodze własnego rozwoju. Pisz, 10-11 czerwca 2017.

Udział w warsztacie WenDo podniesie Twoje umiejętności w zakresie:
- podejmowania decyzji,
- skutecznej, spójnej, asertywnej komunikacji,
- rozpoznawania i diagnozowania sytuacji naruszania swoich granic,
- reagowania na sytuacje przekraczania granic, dyskryminację i przemoc ze względu na płeć i inne,
- samoobrony fizycznej w sytuacjach bezpośredniego ataku/napaści.

Samoobrona fizyczna, którą poznasz podczas warsztatów WenDo opiera się na prostych, ale skutecznych technikach. Nie musisz posiadać szczególnych umiejętności czy sprawności fizycznej, by wziąć udział w zajęciach. Możesz skorzystać z WenDo także jeśli jesteś w ciąży. Zabierz ze sobą tylko wygodne ubrania i buty, by móc swobodnie ćwiczyć.

Czym jest warsztat WenDo? WenDo to w polskim tłumaczeniu „Droga Kobiet” (od angielskiego „women” i japońskiego „-do”). Jest to jedyna w Polsce metoda samoobrony i asertywności opracowana przez kobiety i dla kobiet, która łączy metody samoobrony fizycznej i psychicznej. Podczas warsztatów uczestniczki uczą się jak reagować na różne formy przekraczania granic, na przemoc psychiczną i fizyczną. Wzmacniają poczucie pewności siebie, poczucie własnej wartości i sprawczości.

TERMIN: 10 – 11.06. 2017 r. w godz. 10.00-16.30 (12 h zegarowych + przerwy) Zajęcia w dniu 10.06.2017 r – w godzinach 10.00 - 16.00 Zajęcia w dniu 11.06.2017 r. w godzinach – 10.00 – 16.00

Osoby zgłaszające się zobowiązują się do pełnego udziału tj. 2 dni w godzinach 10.00 – 16.00

Samoobrona fizyczna, którą poznasz podczas warsztatów WenDo opiera się na prostych, ale skutecznych technikach. Nie musisz posiadać szczególnych umiejętności czy sprawności fizycznej, by wziąć udział w zajęciach. Możesz skorzystać z WenDo także jeśli jesteś w ciąży. Zabierz ze sobą tylko wygodne ubrania i buty, by móc swobodnie ćwiczyć.

KOSZT: warsztaty są bezpłatne, ponieważ są realizowane w ramach Projektu „Mazurskie Centrum Praw Kobiet”, który jest realizowany przez Stowarzyszenie Kobieta na PLUS, a współfinansowany przez Fundację im. Stefana Batorego.

ZAPISY: adres e-mail . Poprzez e-mail uczestniczki zgałaszające się na warsztaty otrzymają do wypełnienia formularz zgłoszeniowy.

Warsztaty poprowadzą trenerki, absolwentki Akademii Treningu WenDo – Elżbieta i Barbara


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń o szkoleniach i za jakość oferowanych usług.

Miejsce: Piski Dom Kultury, Plac Daszyńskiego 16, 12-220 Pisz, woj. warmińsko-mazurskie
Data wydarzenia: od 2017-06-10 do 2017-06-11
Organizator:

Stowarzyszenie Kobieta na PLUS

Adres:

Kolejowa 5 lok. 3, 12-220 Ruciane-Nida, woj. WN

Tel.:

731 715 512

E-mail:

biuro@kobietanaplus.pl

Www:

http://www.kobietanaplus.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • kobiety
  • rozwój osobisty