Przejdź do treści głównej

Debata oksfordzka: Brexit - znaczenie dla przyszłości Unii Europejskiej

autor(ka): Klaudia Kozak
2017-04-21, 10:18
archiwalne
Fundacja Nowy Staw oraz partnerzy zapraszają na debatę oksfordzką nad tezą: „Brexit osłabi spójność wewnętrzną Unii Europejskiej oraz jej pozycję na arenie międzynarodowej”. Debata odbędzie się 27 kwietnia 2017 r. w Lublinie.

Środa 29 marca 2017 roku zapewne przejdzie do historii jako oficjalna data rozpoczęcia Brexitu. Premier Theresa May uruchomiła artykuł 50 Traktatu Lizbońskiego, w nieco ponad 9 miesięcy po tym, jak Brytyjczycy zdecydowali w referendum o opuszczeniu Unii Europejskiej. W naszej debacie chcemy zastanowić się jaki to będzie miało wpływ na przyszłość Unii Europejskiej.

Debata będzie organizowana z ramach projektu wymiany młodzieżowej „BeTheChange!” realizowanego ze środków programu Erasmus+ KA1, we współpracy z Punktem Informacji Europejskiej Europe Direct Lublin oraz Wydziałem Politologii Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie

W debacie udział wezmą uczestnicy projektu wymiany „BeTheChange!” - młodzież z Polski, Francji, Litwy, Rumunii i Włoszech oraz studenci Wydziału Politologii UMCS w Lublinie.

Uczestnicy debaty dyskutować będą nad zagadnieniami, takimi jak:

  • Czy Brexit wstrzyma integrację w ramach Unii Europejskiej?
  • Czy osłabi on Unię Europejską na arenie międzynarodowej?
  • Jakie konsekwencje będzie miał dla gospodarki Unii Europejskiej?

Wydarzenie ma na celu poszerzenie wiedzy i horyzontów myślowych uczestników, poznanie opinii młodych ludzi pochodzących z różnych państw, oraz promowanie aktywnego obywatelstwa poprzez zainteresowanie młodych tematyką dotyczącą Unii Europejskiej i jej przyszłości.

Debata odbędzie się w dniu 27.04.2017 r. o godzinie 16 na Wydziale Politologii Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie przy Placu Litewskim 3, 20-080 Lublin, w sali nr 115. Debata będzie prowadzona w języku angielskim.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw
Miejsce: Wydział Politologii Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie, Plac Litewski 3, 20-080 Lublin, woj. lubelskie
Data wydarzenia: 2017-04-27
Organizator:

Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw

Adres:

Przechodnia 4, 20-003 Lublin, woj. LU

Tel.:

81 534 61 91

Faks:

81 534 61 92

E-mail:

eds@eds-fundacja.pl

Www:

http://www.eds-fundacja.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • działalność międzynarodowa
  • integracja europejska
  • młodzież
  • współpraca międzynarodowa