Przejdź do treści głównej

Gdańsk. Dzienny Dom Opieki Medycznej szansą na powrót do zdrowia

autor(ka): Anna Kostusik
2017-04-21, 12:44
Dzienny Dom Opieki Medycznej to niezwykle cenna inicjatywa z jednej strony dla pacjentów, szczególnie tych starszych, którzy uzyskają fachową pomoc, a z drugiej strony dla bliskich pacjentów, którzy będą mogli kontynuować pracę zawodową wiedząc, że ich bliscy wracają do zdrowia.

Dzienny Dom Opieki Medycznej (DDOM) w Gdańsku przy ul. Fromborskiej 24 posiada wolne miejsca dla pacjentów, którzy w okresie ostatniego roku byli hospitalizowani i potrzebują rekonwalescencji.

Placówka działała na podstawie umowy z Ministerstwem Zdrowia, dzieki wspraciu Europejskiego Funduszu Społecznego, co powoduje, że pobyt jest dla pacjentów bezpłatny, w ramach ubezpieczenia społecznego.

DDOM wspomaga pacjentów, którzy wychodzą ze szpitala lub w okresie ostatniego roku byli hospitalizowani, a którzy nadal wymagają wzmożonej opieki medycznej i kompleksowej rehabilitacji. Dzięki zatrudnionej kadrze świadczymy opiekę pielęgniarską, w tym edukację dotyczącą samoopieki i samopielęgnacji. Konsultacji udzielają lekarze specjaliści w dziedzinie rehabilitacji medycznej oraz geriatrii. Pacjentów staramy się także usprawniać ruchowo, stymulować ich procesy poznawcze, rozwijać za pomocą terapii zajęciowej, udzielać wsparcia psychologicznego, a także świadczyć usługi szkoleniowe dla rodzin i najbliższych, tak, aby przygotować ich do kontynuacji opieki w domu. Nade wszystko pacjent ma z kim wypić filiżankę herbaty i zjeść ciepły obiad, a dobre samopoczucie to często równie ważny czynnik powrotu do zdrowia, jak i usługi medyczne.

Kontakt: Dzienny Dom Opieki Medycznej ul. Fromborska 24 Gdańsk-Przymorze, tel. 58 511 35 04, e-mail:


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Dzienny Dom Opieki Medyczne Caritas Archidiecezji Gdańskiej
Miejsce: Dzienny Dom Opieki Medycznej, ul. Fromborska 24, 80-389 Gdańsk, woj. Pomorskie
Data wydarzenia: od 2017-04-21 do 2018-06-30
Organizator:

Caritas Archidiecezji Gdańskiej

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • chorzy
  • ochrona zdrowia
  • rodziny
  • seniorzy