Przejdź do treści głównej

Dąbrowa Górnicza. Majowy zawrót głowy. Dębowy Maj Festiwal

autor(ka): Kaja Jagodzińska
2017-04-21, 14:47
archiwalne
Nie wiesz, co robić w majówkę: 30 kwietnia - 3 maja? Zastanawiasz się, czy zostać w mieście? Jeśli zostaniesz, przygotuj się na Dębowy Maj Festiwal, który przyprawi Cię o zawrót głowy, bo m.in. dzięki organizacjom pozarządowym będzie nie tylko aktywnie i sportowo, ale również kolorowo i artystycznie.

30 kwietnia

Dębowy Maj Festiwal wkroczy w nieznany sobie do tej pory obszar Fabryki Pełnej Życia. Właśnie tam o godzinie 10.00 swoje zmagania rozpoczną miłośnicy koni mechanicznych, adrenaliny i błota. Na terenie dawnych suwnic, w otoczeniu fabrycznych hal, będą oni rywalizować ze sobą w zawodach motocrossowych realizowanych w formule „head to head”. Organizatorem tego widowiska jest Stowarzyszenie MotoDąbrowa.

Z kolei o godzinie 12.00 w Parku Zielona wystartuje „Dębowy Włóczykij” czyli kolejna edycja rowerowego i pieszego rajdu na orientację, który podczas sportowej rywalizacji zaprowadzi jego uczestników do najbardziej odległych i mało znanych zakątków Dąbrowy Górniczej. Szczegóły oraz zapisy dostępne będą na stronie rno.rowerowanorka.pl

1 maja

Od godziny 11.30 na terenie ośrodka Atol nad Pogorią I, do biegu będą przygotowywać się uczestnicy Biegu Przodownika, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Aktywna Dąbrowa. Trasa biegu będzie liczyła 5 km i wytyczona zostanie wokół Pogorii II.

W godzinach 10.00-14.00 na terenie Pogorii III odbywać się będą warsztaty windsurfingowe oraz prezentacja sprzętu kitesurfingowego, organizowane przez Stowarzyszenie Windsurfingu Pogoria. Prezentacja sprzętu oraz instruktaż windsurfingu: pokaz przygotowania sprzętu, omówienie zasad bezpieczeństwa podczas transportu sprzętu i pływania, instruktaż windsurfingowy na plaży, instruktaż windsurfingowy na wodzie, instruktaż na wodzie zostanie przeprowadzony tylko i wyłącznie przy sprzyjających warunkach atmosferycznych.

Natomiast na terenie Centrum Sportów Letnich i Wodnych od godziny 17.00 Klub Sportowy Mistral zaprezentuje sztukę walki taekwondo oraz kickboxingu.

2 maja

Stowarzyszenie Sportowe Extreme Life for Ride zaprasza na teren Centrum Sportów Letnich i Wodnych gdzie od godziny 11.00 do 19.00 odbędą się pokazy, zawody oraz nauka jazdy na desce typu longboard.

3 maja

Ostatni dzień Dębowego Maj Festiwalu to przede wszystkim "Masakratorrun", czyli bieg z przeszkodami dla prawdziwych twardzieli organizowany przez Stowarzyszenie Pozytywnie Zakręceni, który rozegra się wokół Pogorii III między godziną 9.00 a 16.00.

Poza jednorazowymi impreza odbywać się również będą:

- od 1 do 3 maja w godzinach 12.00 -18.00 na ściankę wspinaczkową w Parku Zielona zaprasza Speleoklub Dąbrowa Górnicza;

- 1 maja oraz 3 maja w godzinach 9.00-12.00 na treningi biegowe dookoła Pogorii III zaprasza Stowarzyszeni Pogoria Biega;

- 2 maja w godzinach 12.00-16.00 na terenie Pogorii III oraz 3 maja w godzinach 12.00-16.00 na ternie Parku Zielona OSP Śródmieście zaprasza na pokazy psów ratowników.

Nie są to jednak wszystkie atrakcje, które będą czekały na Was w Dąbrowie od 29 kwietnia do 3 maja. Po szczegółowy harmonogram zapraszamy na stronę www.dabrowa-gornicza.pl.


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Centrum Aktywności Obywatelskiej w Dąbrowie Górniczej
Data wydarzenia: od 2017-04-30 do 2017-05-03
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywność lokalna
  • rekreacja
  • sport, wypoczynek
  • wspólnoty i społeczności lokalne