Przejdź do treści głównej

Konsultacje Wytycznych o kwalifikowalności wydatków w projektach UE

autor(ka): Ewa Kluszczyńska
2017-04-24, 16:39
archiwalne
Ministerstwo Rozwoju konsultuje właśnie najważniejszy dokument dla realizujących i składających projekty UE – Wytyczne w zakresie kwalifikowalności wydatków. Konsultacje trwają do 4 maja 2017 r.

Liczba organizacji pozarządowych wnioskujących o środki UE i realizujących projekty powoli rośnie. Warto pamiętać, że – podobnie jak działo się to w latach 2007-2013 – także w perspektywie 2014-2020 zmiany w zasadach realizacji projektów pojawiają się bardzo często. Ministerstwo Rozwoju konsultuje właśnie najważniejszy dokument dla realizujących i składających projekty UE – Wytyczne w zakresie kwalifikowalności wydatków.

Projekt zmienionych wytycznych opublikowaliśmy do konsultacji w serwisie stacja-konsultacja.pl (link bezpośredni >>>). Mimo, że dokument jest bardzo rozbudowany (ma 121 stron), to proponowane zmiany są wyraźnie zaznaczone, więc łatwo jest znaleźć.

Propozycje zmian dotyczą m.in. zasady konkurencyjności, angażowania własnych pracowników na umowy cywilno-prawne, sprawozdawczości dot. angażowania personelu w systemie SL, stosowania uproszczonych metod rozliczania wydatków oraz reguły proporcjonalności. Konsultacje trwają do 4 maja br.


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Kujawsko-Pomorska Federacja Organizacji Pozarządowych
Data wydarzenia: od 2017-04-24 do 2017-05-04
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • fundusze, fundraising, finansowanie
  • fundusze strukturalne
  • rozwój lokalny
  • rozwój regionalny