Przejdź do treści głównej

Gdańsk. Spełnij marzenie dziecka - akcja „Uśmiech Dziecka na Dzień Dziecka”

autor(ka): Justyna Ziętek
2017-04-25, 12:09
archiwalne
Fundacja Hospicyjna zaprasza do przyłączenia się do akcji „Uśmiech Dziecka na Dzień Dziecka”. Starań o radość dzieci nie trzeba uzasadniać. Nie chcemy, by dzieci cierpiały, nie dopuszczamy myśli, że mogą przeżywać żałobę. Prosimy wybierz marzenie do spełnienia http://httz.pl/pl/53-wiadomoci/574-usmiech-dziecka-2017.

Spełnij marzenie dziecka - akcja „Uśmiech Dziecka na Dzień Dziecka”

Starań o radość dzieci nie trzeba uzasadniać. Nie chcemy, by dzieci cierpiały, nie dopuszczamy myśli, że mogą przeżywać żałobę. „Jednak w Polce co pół godziny ktoś poniżej 20. roku życia staje się sierotą. Fundacja Hospicyjna opiekuje się tymi, które bliskich straciły po etapie opieki hospicyjnej. Na liście corocznej akcji „Uśmiech Dziecka na Dzień Dziecka” jest ponad 400 dzieci z całej Polski.”

Wśród nich jest m.in. 16-letni Kacper, któremu zmarła mama. Jego marzeniem jest otrzymać grę komputerową. 11-letni Janek interesuje się sportem, trenuje grę w piłkę, a marzy o karcie podarunkowej do sklepu obuwniczego. „Choroba lub śmierć wywracają życie rodziny do góry nogami. Zmienia się wszystko. W takim momencie dziecko potrzebuje trzech rzeczy: móc swobodnie porozmawiać, czuć, że jego emocje są akceptowane i mieć poczucie bezpieczeństwa.” - mówi Agnieszka Paczkowska, psycholog Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC. Jednocześnie wraz z odejściem jednego z rodziców, sytuacja materialna dzieci znacząco się pogarsza. Nieosiągalne stają się rzeczy zdawałoby się prozaiczne. Dlatego to, o co proszą, potrafi zawstydzić skromnością. Nie należy zatem zwlekać i po prostu przejść do działania.

Akcja jest prosta i czytelna, każdy może spełnić konkretne życzenie dziecka, których lista dostępna jest na stronie.

Aktualną listę marzeń dzieci znajdą Państwo tutaj:

http://httz.pl/pl/53-wiadomoci/574-usmiech-dziecka-2017

Zakupiony prezent wybrany z listy, wraz z kartką życzeń, prosimy wysłać na adres Fundacji Hospicyjnej: ul. Chodowieckiego 10, 80-208 Gdańsk, za której pośrednictwem trafi on do konkretnego marzyciela. Prosimy, by prezenty dostarczane do Fundacji wkładać do toreb na prezenty, nie powinny być pakowane w papier.

Fundacja pomaga również w zakupie prezentów – w tym celu wystarczy skontaktować się z koordynatorką akcji Justyną Ziętek (662 692 831 ), wskazać wybrane marzenie dziecka i przelać darowiznę na konto: Bank BOŚ SA o/Gdańsk 23 1540 1098 2001 5562 4727 0010 z dopiskiem np. „Uśmiech Dziecka – dla Marka, 234”. Akcja trwa do 20 maja 2017 roku.

Fundusz Dzieci Osieroconych powołany przy Fundacji Hospicyjnej w 2006 roku ma za zadanie aktywne towarzyszenie dzieciom w żałobie. Pomoc świadczona jest w formie wsparcia socjalnego, a także psychologicznego, udzielanego wszystkim małoletnim żałobnikom, bez względu na przyczynę śmierci ich bliskich (w ramach programu „Tumbo Pomaga”). Do tej pory z pomocy funduszu skorzystało ok. 8000 osieroconych dzieci.


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Fundacja Hospicyjna
Miejsce: Fundacja Hospicyjna, Chodowieckiego 10, 80-208 Gdańsk, woj. pomorskie
Data wydarzenia: od 2017-04-25 do 2017-05-20
Organizator:

Fundacja Hospicyjna

Adres:

Chodowieckiego 10, 80-208 Gdańsk, woj. pomorskie

Tel.:

662692831

Www:

http://httz.pl/pl/wsparcie-socjalne/usmiech-dziecka-na-dzien-dziecka 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dobroczynność, filantropia
  • dzieci