Przejdź do treści głównej

Trwa III edycja projektu „Rozwijamy skrzydła Polski lokalnej” [patronat ngo.pl]

autor(ka): Magdalena Iwanowska
2017-05-05, 09:34
archiwalne
To, co nas – Polaków – łączy, jest większe od tego, co nas dzieli – z takiego założenia wychodzą organizatorzy projektu "Rozwijamy skrzydła Polski lokalnej". W ramach projektu w tygodniu 15-21 maja 2017 r. odbędą się debaty lokalne w ponad 50 miejscowościach w całej Polsce.

Debaty lokalne są częścią projektu „Rozwijamy skrzydła Polski lokalnej”, organizowanego już po raz trzeci przez Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. To projekt, którego celem jest wywołanie szerokiej dyskusji nad mechanizmami rozwoju lokalnych społeczności. – Lokalne wspólnoty stanowią od zawsze jedną z najbliższych człowiekowi przestrzeni społecznych. To właśnie w nich zachodzą procesy, które decydują o jakości naszego życia. Wspólnie bowiem dbamy o to, aby nasze dzieci uczyły sie na przyzwoitym poziomie, rynek pracy miał oferty dla nas wszystkich, a na ulicach było czysto i bezpiecznie. Robimy wszystko, żebyśmy dobrze się czuli i jednocześnie mogli być dumni z miejsca, w którym żyjemy. Do działania na rzecz dobra wspólnego potrzebne jest jedno – poczucie bycia wspólnotą. Dlatego w ramach projektu zadajemy lokalnym liderom pytanie o to, jak tę wspólnotę budować i co robić, by wzmacniać więzi między mieszkańcami – mówi Piotr Zbieranek, koordynator projektu.

Organizatorzy na miejsce debat wybrali biblioteki, ponieważ są one nie tylko lokalnym centrum dostępu do informacji i wiedzy, ale także przestrzenią spotkań – tak potrzebnych zwłaszcza w mniejszych miejscowościach.

Efekty i wnioski ze wszystkich dyskusji zostaną przedstawione opinii publicznej za pośrednictwem partnerów medialnych oraz na Kongresie Obywatelskim w listopadzie 2017 r. w Warszawie. Raport z debat zostanie wręczony Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej Andrzejowi Dudzie, który objął projekt patronatem honorowym. Partnerem strategicznym projektu jest PKO Bank Polski.

Projekt „Rozwijamy skrzydła Polski lokalnej” jest organizowany w ramach Kongresu Obywatelskiego, który od 10 lat jest miejscem spotkania, wymiany refleksji i dyskusji między Polakami. Kongres to prestiżowe przedsięwzięcie, które angażuje znanych i cenionych przedstawicieli świata nauki, kultury, polityki, społeczeństwa obywatelskiego czy biznesu. Wśród osób, które uczestniczyły w debatach, są m.in.: Ewa Błaszczyk, Jan Englert, Lech Wałęsa s. Małgorzata Chmielewska, Rafał Sonik czy Jacek Żakowski.

Więcej o projekcie: www.kongresobywatelski.pl, zakładka: Rozwijamy skrzydła Polski lokalnej

Kontakt:

Magdalena Iwanowska

Specjalista ds. Komunikacji

Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową

ul. Do Studzienki 63

80-227 Gdańsk

tel. kom. 609-316-348

e-mail:


Wydarzenie objęte patronatem medialnym portalu organizacji pozarządowych www.ngo.pl.

Źródło: Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową
Miejsce: cała Polska
Data wydarzenia: od 2017-05-15 do 2017-05-21
Organizator:

Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową

Adres:

Do Studzienki 63, 80-227 Gdańsk, woj. pomorskie

Tel.:

58 524 49 00

Faks:

58 524 49 08

Www:

http://www.kongresobywatelski.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywność lokalna
  • rozwój lokalny
  • wspólnoty i społeczności lokalne