Przejdź do treści głównej

Nagroda imienia Jerzego Regulskiego - II edycja

autor(ka): Organizatorzy
2017-05-08, 11:04
archiwalne
Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej oraz Towarzystwo Urbanistów Polskich ogłaszają II edycję Nagrody imienia Jerzego Regulskiego za wybitne osiągnięcia w kreowaniu ładu przestrzennego zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Zgłoszenia będą przyjmowane do 30 czerwca 2017 r.

Patron Nagrody był wybitnym mężem stanu, inicjatorem odbudowy w Polsce samorządów lokalnych, współautorem reform samorządowych, które od 1990 roku, jako pełnomocnik rządu RP, wprowadzał w życie. Profesor Jerzy Regulski był również jednym z założycieli i wieloletnim prezesem Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej. Jednym z najważniejszych zadań samorządów lokalnych, których koncepcje prof. Regulski tworzył z grupą współpracowników, jest troska o ład przestrzenny polskich regionów, miast, miasteczek, wsi i osiedli. Dlatego Nagroda jego imienia łączy te dwie dziedziny jego wielkich dokonań – troskę o ład przestrzenny oraz uhonorowanie twórców, których polem działania są polskie samorządy.

Nagroda imienia Jerzego Regulskiego została ustanowiona w 2016 roku i jest przyznawana w czterech kategoriach:

  • idei (w postaci planu lub projektu urbanistycznego, koncepcji przestrzennej, wizji rozwoju przestrzennego czy innego przedsięwzięcia o podobnym charakterze),
  • realizacji dzieła (w postaci wdrożenia koncepcji urbanistycznej lub innej mającej charakter przestrzenny),
  • wiedzy i upowszechniania (w postaci pracy naukowej, publikacji czy innej formy krzewienia lub poszerzania wiedzy związanej z urbanistyką, zagospodarowaniem i ładem przestrzennym)
  • aktywności obywatelskiej (rozumianej jako inicjatywy i działania przyczyniające się do podniesienia ładu przestrzennego zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju).

Zgłoszenia w II edycji Nagrody imienia Jerzego Regulskiego przyjmowane będą do dnia 30 czerwca 2017 r. za pomocą elektronicznego formularza. Zapraszamy na stronę www.nagrodaregulskiego.frdl.pl , gdzie dostępne są: Regulamin Nagrody, elektroniczny formularz zgłoszeniowy oraz informacja o Patronie Nagrody.


Źródło: info. nadesłana
Data wydarzenia: od 2017-05-08 do 2017-06-30
Organizator:

Towarzystwo Urbanistów Polskich

Adres:

Lwowska 5 lok. 100, 00-660 Warszawa-Śródmieście, woj. mazowieckie

Organizator:

Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej

Adres:

Żurawia 43, 00-680 Warszawa-Śródmieście, woj. mazowieckie

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • architektura
  • miasto
  • rozwój lokalny