Przejdź do treści głównej

UE poszukuje ekspertów: transport, energia i telekomunikacja

autor(ka): opr. MW, ue.ngo.pl
2017-05-08, 21:53
archiwalne
Agencja Wykonawcza ds. Innowacyjności i Sieci (INEA), odpowiadająca za zarządzanie infrastrukturą i projektami badawczymi w dziedzinie transportu, energii i telekomunikacji, poszukuje ekspertów. Ich zadaniem będzie ocena gotowości finansowej propozycji projektów przedłożonych do finansowania przez unijny Instrument "Łącząc Europę" (Connecting Europe Facility – CEF). Rejestracja trwa do 20 maja 2017 r.

Connecting Europe Facility (CEF) to instrument finansowy, który zastąpił program TEN-T. Wspiera rozwój trzech obszarów – sieci transportowej, energetycznej oraz telekomunikacyjnej. Unia Europejska przeznaczyła w swoim budżecie na ten cel odrębną pulę środków finansowych. Fundusze można wykorzystywać w latach 2014-2020 na inwestycje dotyczące budowy i modernizacji infrastruktury we wskazanych dziedzinach.

INEA poszukuje doświadczonych ekspertów ds. finansowych posiadających kwalifikacje w przeglądzie wniosków kredytowych, należytym raportowaniu ekonomiczno-finansowym, analizach struktur finansowych lub bankowości, finansowaniu transportu/infrastruktury, partnerstwie publiczno-prywatnym, finansowaniu strukturalnym.

Wszyscy zainteresowani, którzy chcą wykorzystać swoje umiejętności oceniania wniosków i przyczynić się do nowej formy publicznego wsparcia dla projektów o wartości dodanej dla UE, łączących dotacje/granty z zewnętrznym finansowaniem, mogą zapisywać się do bazy ekspertów Komisji Europejskiej.

Co zyskujesz?

 • Nowe doświadczenie w Twoim CV
 • Możliwość odświeżenia umiejętności finansowej oceny wniosków projektowych
 • Zwiększoną zdolność do zatrudnienia dzięki bardziej zróżnicowanej wiedzy na temat programów finansowania UE
 • Możliwości współpracy z przedstawicielami instytucji UE
 • Przegląd dużych projektów, które będą kształtować przyszłość europejskiej infrastruktury transportowej


Warunki zapisania się do bazy ekspertów:

 • Odpowiednia wiedza

W ramach weryfikacji wiedzy eksperci zostaną poproszeni m.in. o ocenę rzeczywistych przypadków inwestycji i nowych modeli biznesowych w różnych miejscach w całej Europie.

 • Dostępność w Brukseli w okresie maksymalnie 10 dni

Wybrani eksperci ocenią gotowość finansową wniosków projektowych przedłożonych UE. Oceny propozycji projektów będą prowadzone przez dwa tygodnie: od 11 do 22 września 2017 roku w Brukseli (wymagana obecność - maksymalnie 8 godzin dziennie przez 1 lub 2 tygodnie).

 • Brak konfliktu interesów

Oceniający wnioski nie może w żadnych okolicznościach pozostawać w konflikcie interesów z którąkolwiek z organizacji składających wniosek. Przed udostępnieniem wniosków projektowych należy podpisać deklarację o zachowaniu poufności i braku konfliktu interesów.

 • Rejestracja do 20 maja 2017 r.

INEA wybiera ewaluatorów wniosków projektowych do 22 maja 2017 r.


Więcej informacji można znaleźć na stronie Agencji Wykonawczej ds. Innowacyjności i Sieci (INEA).


Informacja pochodzi ze stron internetowych instytucji europejskich.

Źródło: Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce
Data wydarzenia: od 2017-05-05 do 2017-05-20
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

 • energia, energetyka
 • integracja europejska
 • komunikacja, transport
 • współpraca międzynarodowa