Przejdź do treści głównej

Ruszyła kampania „UE w moim regionie”

autor(ka): opr. MW, ue.ngo.pl
2017-05-10, 22:30
archiwalne
"Europa w moim regionie" to ogólnounijna kampania mająca na celu zachęcanie obywateli do poznawania projektów europejskich, realizowanych w pobliżu ich miejsca zamieszkania. W roku 2017 realizowane są cztery różne inicjatywy — Dni Otwarte Projektów Unijnych, konkurs fotograficzny, polowanie na projekt i konkurs na blog — które zapraszają obywateli do odwiedzania miejsc, w których realizowane są projekty, a także do dzielenia się zdjęciami i doświadczeniami za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Głównie w maju tysiące projektów UE otworzy swoje podwoje dla odwiedzających, poszukiwanie skarbów potrwa od 2 maja do 14 czerwca, natomiast konkurs fotograficzny i konkurs na blog — od 2 maja do 28 sierpnia. Odkrywaj projekty, dołącz do zabawy i wygrywaj wycieczki po Europie.

Odwiedź ośrodek badań akwakultury w Ílhavo w Portugalii, szkołę językową wyposażoną w najnowszy sprzęt IT w Splicie w Chorwacji, albo dołącz do wycieczki z przewodnikiem po Wiedniu, podczas której zobaczysz efekty projektów finansowanych z funduszy UE w tym mieście.

Dziś rusza kampania „UE w moim regionie”, w ramach której do końca maja setki projektów finansowanych ze środków UE będą dostępne dla publiczności. Znajdź jeden blisko siebie, korzystając z interaktywnej mapy.

Organizowany jest także konkurs fotograficzny i konkurs na blog, dzięki którym obywatele mogą podzielić się swoimi doświadczeniami.

Komisarz ds. polityki regionalnej Corina Creţu mówi: „Jeśli rozejrzysz się wokół siebie, zobaczysz, że unijna polityka spójności jest wszędzie, poprawiając jakość życia w twoim regionie i mieście. Jest tak wiele opowieści o udanych przedsięwzięciach, więc wszyscy powinni się nimi dzielić. Nie tylko my, przedstawiciele instytucji UE, ale także państwa członkowskie, organy samorządowe oraz ludzie — ci, którzy znaleźli pracę, otrzymali możliwość szkolenia lub dostęp do internetu dzięki projektom polityki spójności. Zróbmy to razem”.

Szczegółowe informacje na temat kampanii


Miejsce: Unia Europejska
Data wydarzenia: od 2017-05-02 do 2017-08-28
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dialog społeczny
  • fundusze strukturalne
  • integracja europejska
  • miasto
  • rozwój regionalny
  • wspólnoty i społeczności lokalne
  • współpraca międzynarodowa