Przejdź do treści głównej

Zgłoś inicjatywę związaną z Celami Zrównoważonego Rozwoju

autor(ka): Iwona Kamińska
2017-05-18, 11:04
archiwalne
Twoja organizacja pozarządowa lub instytucja realizuje projekt wspierający Cele Zrównoważonego Rozwoju (SDGs) i chciałaby zaangażować w niego partnerów biznesowych? A może macie innowacyjny pomysł na takie działanie, a do jego wykonania brakuje Wam wsparcia biznesu? Jeśli tak - zgłoś inicjatywę. Najciekawsze z nich będą promowane wśród przedstawicieli firm wraz z propozycją współpracy. Nabór zgłoszeń trwa do 26 maja 2017 r.

Już 17 maja br. rozpoczęła się Kampania 17/17 realizowana w ramach programu „SDGs w praktyce”, a dotycząca Celów Zrównoważonego Rozwoju. Jej adresatami będą m.in. środowiska biznesowe, natomiast ideą jest promocja SDGs wśród różnych grup interesariuszy i zachęcanie do podejmowania wspólnych działań na rzecz Celów. Akcja potrwa 17 tygodni.

By inspirować przedstawicieli firm do angażowania się w wypełnianie SDGs, w trakcie kampanii prezentowane będą zarówno dobre, już zrealizowane lub realizowane praktyki, jak również nowe inicjatywy, w które biznes mógłby się aktywnie włączyć. Wiele takich projektów prowadzonych jest przez organizacje trzeciego sektora!

W trakcie Kampanii 17/17 najbardziej innowacyjne projekty będą promowane wśród potencjalnych partnerów biznesowych poprzez stronę programu „SDGs w praktyce” oraz dedykowany, cotygodniowy newsletter, a także w trakcie spotkań i warsztatów branżowych.

Jak zgłosić inicjatywę? Wystarczy wypełnić formularz i przesłać go w formie załącznika (plik do pobrania niżej) na adres: w terminie do 26 maja br. Zapraszamy!

---

17 wzajemnie przenikających się i uzupełniających Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDGs) to – uzgodniony przez przedstawicieli państw członkowskich ONZ, biznesu, licznych instytucji i organizacji – plan na rzecz zrównoważonego rozwoju, umocnienia pokoju i wolności na świecie. SDGs mają swoje rozwinięcie w 169 szczegółowych celach – zadaniach. Polska zobowiązała się – razem z pozostałymi państwami członkowskimi ONZ – zrealizować je do 2030 roku. Wykaz szczegółowy SDGs dostępny tutaj.

Kampania 17/17 powstała z inicjatywy firmy doradczej CSR Consulting i jest realizowana w partnerstwie z Centrum UNEP/GRID-Warszawa, Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Global Compact Network Poland.


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: CSR Consulting
Data wydarzenia: od 2017-05-11 do 2017-05-26
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • współpraca z biznesem
  • zrównoważony rozwój