Przejdź do treści głównej

Gostyń. XVI Spotkania Świętogórskie Seniorów

autor(ka): Mirosław Sobkowiak
2017-05-15, 10:04
archiwalne
Zbliżają się XVI Świętogórskie Spotkania Seniorów. Organizatorzy zapraszają seniorów, emerytów, rencistów, w tym seniorów z niepełnosprawnością, z całej Wielkopolski, a także z sąsiednich województw na wspólne, pokoleniowe spotkanie, które odbędzie się 7 czerwca 2017 r. na Świętej Górze w Piaskach k. Gostynia.

Tę znaczącą dla środowiska seniorów imprezę organizuje od lat Zarząd Rejonowy Polskiego Związku Emerytów i Rencistów w Gostyniu przy dofinansowaniu Powiatu Gostyńskiego. Wsparcia w organizacji tego ważnego dla integracji środowisk seniorskich wydarzenia tradycyjnie udzielają: Kongregacja Oratorium św. Filipa Neri oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu.

Tegoroczne Spotkania Seniorów rozpoczną się uroczystą mszą świętą w Bazylice Świętogórskiej, którą będzie koncelebrował ks. biskup Zdzisław Fortuniak. Będzie ona zwieńczeniem Archidiecezjalnej Pielgrzymki Seniorów na Świętą Górę.

Następnie uczestnicy spotkają się w ogrodach klasztornych, w których wysłuchają koncertu chórów seniorskich, posilą się i będą mogli porozmawiać na ważne dla nich tematy.

Organizatorzy będą rejestrować uczestników od godz. 10.00, a msza św. rozpocznie się o godz. 11.00.

Wszyscy chętni do udziału proszeni są o zarejestrowanie swojego udziału w biurze Zarządu Rejonowego Polskiego Związku Emerytów i Rencistów w Gostyniu na Os. 700-lecia 9 (wejście z boku bloku), tel. 65 572 30 54. Biuro jest czynne w każdy poniedziałek i wtorek od godz. 9.00 do 13.00. Opłata uczestnika wynosi 8 zł.

Można też zgłosić się do swojego gminnego koła PZERiI, które organizuje lub może zorganizować wyjazd na Spotkania Świętogórskie i dzięki wsparciu Urzędów Miejskich i Gminnych zapewnić bezpłatny dojazd.


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Polski Związek Emerytów renciastów i Inwalidów Zarząd Rejonowy w Gostyniu
Miejsce: 63-800 Gostyń, woj. wielkopolskie
Data wydarzenia: 2017-06-07
Organizator:

Polski Związek Emerytów renciastów i Inwalidów Zarząd Rejonowy w Gostyniu

Adres:

Os. 700- Lecia 9, 63-800 Gostyń, woj. wielkopolskie

Tel.:

65 572 30 54

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywizacja
  • integracja społeczna
  • osoby z niepełnosprawnościami
  • polityka społeczna
  • seniorzy