Przejdź do treści głównej

Rajszew. Kurs Teatru Interaktywnego (z gwarancją jakości)

autor(ka): Aleksandra Chodasz
2017-05-16, 08:43
płatne
Kurs Teatru Interaktywnego - warto
6-9 lipca 2017 prowadzę kurs, który pomoże Ci oswoić się z dramą i urozmaicić Twoje działania trenerskie, działalność społeczną lub kulturalnej. Jest opcja udziału w całości lub w ostatnim dniu, by wziąć udział w interaktywnym spektaklu, gdzie widz staje się aktorem na małej scenie-niescenie, w przyjaznym otoczeniu. Zapisy trwają do wyczerpania liczby miejsc. Nie czekajcie na przyszły rok, wiem, że będzie drożej. Udział płatny.

Wszystko, co będziemy robić przez 3,5 dnia możesz potraktować rozwojowo - by nabrać luzu przydatnego w życiu. Możesz też popatrzeć na to od strony korzyści zawodowych i społecznych - poznasz narzędzia przydatne do prowadzenia warsztatów i tworzenia krótkich spektakli, którymi możesz zmieniać świat na lepsze.

W PROGRAMIE

 1. Gry, ćwiczenia, techniki i podstawy teoretyczne z następujących zagadnień:

 • Budowanie otwartości, zaufania, chęci współpracy i wzajemnej pomocy, pobudzanie kreatywności, doskonalenie umiejętności koncentracji na tu i teraz, przełamywanie wewnętrznych barier (w tym lęku przed wystąpieniami publicznymi), nauka wyrażania siebie, spontaniczności i improwizacji - przydatne do integracji grup, w tym teatralnych, ale też prowadzenia warsztatów i interaktywnych spektakli;

 • Jak skutecznie tworzyć przestrzeń do rozwoju umiejętności społecznych (komunikacji, współpracy, autoprezentacji i in.) przez dramę i teatr - budowanie bezpieczeństwa w grupie, rola świata fikcji, prowadzenie Teatru Edukacyjnego i Teatru Forum z wykorzystaniem powiązanych z nimi narzędzi, jak stymulatory, gorące krzesło, facylitacja dyskusji z widownią - tu zaprosimy Was m.in. do obejrzenia interaktywnego spektaklu (na filmie lub na żywo - sprawdzamy możliwości aktorów) oraz podzielimy się wykorzystaniem gier i zabaw (tak - teatr może być zabawą!) oraz technik dramowo-teatralnych w warsztatach i projektach;

 • Tworzenie wspólnie z ludźmi scenariuszy przedstawień (alternatywa dla pracy na gotowych tekstach) z wykorzystaniem technik takich jak obrazy, black Joe, improwizacje, stop-klatki. Ciekawostką będzie planowane przez nasz zespół wykorzystanie metody facylitacji zwanej Otwartą Przestrzenią (Open Space Technology), która pomaga przedyskutować w niezobowiązujący i jednocześnie efektywny sposób wiele zagadnień;

 • Praca z aktorami-amatorami (czyli po prostu uczestnikami naszych grup - kimkolwiek oni są) - praca na potencjale, emisja głosu, praca z ciałem, improwizacja, pewność siebie, budowanie wiarygodnych postaci - tu zaczerpniemy pelnymi garściami nie tylko z narzędzi dramowych, ale i czysto teatralnych, które są zasięgu każdego z nas;

 • Przygotowanie aktorów-amatorów do interakcji z widownią, aby spektakle były spotkaniami pełnymi nie tylko przemyśleń, ale i działania - trenowania nowych zachowań, wspólnego poszukiwania rozwiązań. Tu przećwiczymy i omówimy różnice pomiędzy Teatrem Edukacyjnym a Teatrem Forum, by umieć dobierać narzędzia do możliwości grup.

 1. Stworzenie i wystawienie Teatru Edukacyjnego i Teatru Forum z możliwością pracy z zewnętrzną widownią (osobami, które zapiszą się tylko na ostatni dzień kursu).

OSOBY PROWADZĄCE

Aleksandra Chodasz to inspirująca i pełna pasji trenerka i superwizorka dramy, założycielka i przez wiele lat liderka Stowarzyszenia Praktyków Dramy STOP-KLATKA, twórczyni wielu jego projektów i kursów, obecnie jego członkini honorowa. Uczyła się dramy na Uniwersytecie w Exeter i po ukończeniu szkoły trenerskiej w Polsce opracowała metodologię uczenia dramy, którą praktykuje i udoskonala od 14 lat. Przeprowadziła ponad 4500 godzin szkoleniowych. Posiada rekomendacje Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (I stopnia) i Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych (II stopnia). Jest autorką i redaktorką publikacji o dramie. Prowadzi firmę Trener Dramy, pracuje z wykorzystaniem dramy i spektakli interaktywnych w szkołach, samorządach, biznesie i organizacjach pozarządowych. Konsultuje, tworzy i prowadzi spektakle interaktywne, specjalizuje się w Teatrze Forum i Teatrze Edukacyjnym. Jest prezeską, trenerką, animatorką i facylitatorką w założonej przez siebie na Podkarpaciu Fundacji Rozwoju “Dobre Życie”, gdzie prowadzi edukację młodzieży oraz liczne warsztaty, debaty i działania profilaktyczne i animacyjne dla osób dorosłych, w tym seniorów i społeczności lokalnych.

Beata Zygmuntowicz jest z zawodu aktorką. Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie Wydziały Zamiejscowe we Wrocławiu. Po kilkuletniej pracy w teatrze (m.in. Teatr Lubuski w Zielonej Górze) wróciła do rodzinnego Zgorzelca, gdzie jest etatowym pracownikiem Miejskiego Domu Kultury. Od lat związana z kulturą, a działania na jej niwie to jej pasja i całe życie. W zgorzeleckim MDK-u od 1996 roku prowadzi Młodzieżową Grupę Teatralną „Widziadło”. Od roku 2002 do swojej pracy teatralnej wprowadziła metody dramy (Teatr Forum, Teatr Edukacyjny). Od kilku lat prowadzi warsztaty dramowe dla nauczycieli, a także realizuje dramowe projekty profilaktyczne. Od roku 2015 współpracuje z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Zgorzelcu prowadząc warsztaty dramowe dla dzieci z rodzin zastępczych. Zajmuje się także pedagogiką teatru - prowadziła zajęcia teatralno-dramowe w prywatnej szkole podstawowej „Tęcza” w Zgorzelcu, obecnie w Gimnazjum Łużyckim i Zespole Szkół Cogito w Zgorzelcu.

CENA ZA KURS 875 zł (cena standardowa), informacja o dostępnych zniżkach oraz możliwości udziału tylko w ostatnim dniu: https://www.facebook.com/events/1112759032166945/

Cena zawiera:

 • 36 godzin kursu,

 • napoje i poczęstunek podczas przerw,

 • materiały edukacyjne,

 • zaświadczenie (z wyszczególnionym programem i liczbą godzin, wystawione przez rozpoznawalną w Polsce liderkę kursu i jej firmę, Trener Dramy Aleksandra Chodasz)

 • godzina konsultacji dramowo-teatralnych do wykorzystania do końca 2017.

Koszty pobytu (nocleg, pełne wyżywienie) nie są wliczane w cenę kursu. Wynoszą łącznie 400 zł (pierwszym posiłkiem jest czwartkowym obiad, ostatnim obiad w niedzielę). Po dokonaniu wpłaty za Kurs organizatorzy dokonują rezerwacji miejsca w ośrodku (nie ma potrzeby zgłaszać się samodzielnie).

WPŁATY
Wpłaty (po zgłoszeniu i potwierdzeniu, że są jeszcze miejsca) przyjmujemy przelewem na konto:
Trener Dramy Aleksandra Chodasz
70 1140 2004 0000 3102 7577 3352 Tytuł: kurs TI - Twoje imię i nazwisko Jeśli do przedpłaty potrzebna jest faktura proforma na daną instytucję – prosimy o przesłanie danych na adres e-mail:


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń o szkoleniach i za jakość oferowanych usług.

Miejsce: Rajszew Project, 05-110 Rajszew, woj. mazowieckie
Data wydarzenia: od 2017-07-06 do 2017-07-09
Organizator:

Trener Dramy Aleksandra Chodasz

Adres:

Lutcza 994, 38-116 Lutcza,

Tel.:

609 081 313

E-mail:

ola@chodasz.pl

Www:

https://www.facebook.com/trenerdramy/ 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

 • animacja
 • edukacja i wychowanie
 • edukacja kulturalna
 • edukacja pozaformalna
 • oświata