Przejdź do treści głównej

Łódzkie Centrum Wolontariatu

autor(ka): Mariusz Kołodziejski
2017-05-16, 08:39
Łódzkie Centrum Wolontariatu
Od kwietnia br. ruszył projekt pn. "Przeprowadzenie działań zmierzających do utworzenia i prowadzenia Łódzkiego wolontariatu". Dzięki niemu łódzkie organizacje dowiedzą się, jak właściwie współpracować z ochotnikami, a wolontariusze - w co mogą się zaangażować. Nadajmy Łodzi nowych barw, pokażmy siłę i różnorodność lokalnego wolontariatu!

Wolontariat…? Niby błaha sprawa. Wielu z nas pewnie już nie raz zetknęło się z tym tematem, wspierając akcje, zbiórki, czy pomagając niepełnosprawnym.

Ale jak to robić profesjonalnie, zgodnie z prawem i wymogami organizacyjnymi? Czy wolontariat jest bezinteresowny? Jakie mamy prawa i obowiązki jako wolontariusze? Czy możemy podejmować inicjatywy dla naszego miasta? Jak zorganizować miejsce pracy dla wolontariusza?

Na te i inne pytania odpowiedzą specjaliści Regionalnego Centrum Wolontariatu „Centerko” dzięki uruchomieniu Łódzkiego Centrum Wolontariatu, czyli przestrzeni inspirującej do podejmowania lokalnych działań społecznych.

W ofercie znajdą się wyspecjalizowane usługi z zakresu wolontariatu dla mieszkańców Łodzi, polegające w szczególności na:

  • pośrednictwie pracy wolontarystycznej
  • poradnictwie, doradztwie oraz wsparciu merytorycznym
  • współpracy z łódzkimi organizacjami i instytucjami
  • organizacji szkoleń dla przyszłych wolontariuszy i koordynatorów wolontariatu
  • wspieraniu wydarzeń oraz miejskich inicjatyw.

Do współpracy zapraszamy osoby z energią, pomysłami, wyobraźnią i odrobiną czasu wolnego do dzielenia się swoim potencjałem z innymi oraz podmioty, chcące skorzystać ze wsparcia wolontariuszy. Dla każdego znajdziemy ciekawą ofertę wolontarystyczną oraz pomożemy stawiać pierwsze kroki wolontariacie.

Formularze zgłoszeniowe dostępne będą na stronach www.wolontariat.org.pl/lodz oraz www.centerko.org w zakładce Biuro Pośrednictwa Wolontariatu.

Naszymi dokonaniami będziemy dzielić się na blogu, portalach społecznościowych oraz stronach internetowych. Ale to nie koniec! Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza zorganizujemy Łódzką Galę Wolontariatu, w trakcie której zaprezentujemy najaktywniejszych społeczników oraz podzielimy się efektami realizowanego projektu.

Zatem nie czekaj, tylko dołącz do nas i zmieniaj świat kreując łódzki wolontariat!

Masz pytania? Skontaktuj się z nami:

  • Mariusz Kołodziejski – kierownik RCW „Centerko”, e-mail:
  • Magdalena Kaźmierczak – pośrednik wolontariatu, e-mail:

Tak działamy: https://www.youtube.com/watch?v=R7CQrY2JPH0

Zadanie „Przeprowadzenie działań zmierzających do utworzenia i prowadzenia Łódzkiego Centrum Wolontariatu” jest realizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi przez Stowarzyszenie Młodzieży i Osób z Problemami Psychicznymi, Ich Rodzin i Przyjaciół „Pomost” w terminie 03.04.2017 – 31.12.2018.


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: RCW CENTERKO
Miejsce: Regionalne Centrum Wolontariatu "Centerko", Próchnika 7, 90-408 Łódź, woj. łódzkie
Data wydarzenia: od 2017-05-16 do 2018-12-31
Organizator:

Regionalne Centrum Wolontariatu "CENTERKO"

Adres:

Próchnika 7, 90-408 Łódź, woj. LD

Tel.:

42 307 03 72

E-mail:

kontakt@centerko.org

Www:

http://www.centerko.org 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • wolontariat
  • wolontariusze
  • zarządzanie