Przejdź do treści głównej

Ogólnopolski Dzień Marzeń w Krakowie

autor(ka): Fundacja Mam Marzenie
2017-05-16, 13:11
archiwalne
W najbliższą sobotę, 20 maja, krakowski oddział Fundacji Mam Marzenie zaprasza na obchody Ogólnopolskiego Dnia Marzeń, których celem jest uświadomienie wszystkim, jak ważne są marzenia oraz profilaktyka zdrowotna. Ten wyjątkowy dzień wolontariusze fundacji będą świętować w dwóch miejscach jednocześnie.

Spełniliśmy już 7095marzeń!

Już w najbliższą sobotę, 20 maja, w Galerii Bonarka City Center i Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Prokocimiu odbędzie się Ogólnopolski Dzień Marzeń. Z tej okazji wolontariusze krakowskiego oddziału Fundacji Mam Marzenie przygotowali wiele atrakcji – Od godziny 12:00 do 17:00 można nas będzie spotkać w Bonarka City Center. Dzięki uprzejmości IFMSA-Poland Oddział Kraków, na naszym stoisku pojawi się Szpital Pluszowego Misia oraz odbędzie się kurs pomocy przedmedycznej. Wszyscy chętni będą mogli również skorzystać z bezpłatnych konsultacji medycznych, jak i możliwości pomiaru wagi i wzrostu. Dodatkowo, będzie można otrzymać porady żywieniowe (dzięki uprzejmości studentów dietetyki) oraz skorzystać z darmowych przeglądów dentystycznie (dzięki uprzejmości studentów stomatologii) – mówi Marcin Czerwiński, wolontariuszy krakowskiego oddziału Fundacji Mam Marzenie.

Na stoisku w galerii Bonarka City Center nie zabraknie wielu gier i zabaw dla najmłodszych, a także będzie można odebrać darmowe zaproszenia na bezpłatne konsultacje pediatryczne i badania przesiewowe dla dzieci do Centrum Medycznego SCANMED – otrzymane od Fundacji Scanmed.

Wolontariusze Fundacji Mam Marzenie pojawią się także między 13:00 a 15:00 w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Prokocimiu wraz z Wojciechem Mecwaldowski, który przyjął zaproszenie wolontariuszy do uczestniczenia w tym wydarzeniu. Na początku spotkania towarzyszyć wszystkim będą bajkowe postacie, które wręczą prezenty przybyłym dzieciom ze szpitala. Następnie, dzięki uprzejmości firmy szkoleniowo-eventowej ANIMATOR, zostaną przeprowadzone fizyko-chemiczne warsztaty małego naukowca, pokaz magii i iluzji, a także kącik modelowania bajkowych zwierzaków. Na koniec spotkania Karol Dziedzic poprzez swój występ zabierze uczestników zabawy w świat magii Walta Disneya.

O Ogólnopolskim Dniu Marzeń:

Historia Ogólnopolskiego Dnia Marzeń rozpoczęła się od marzenia Krystiana, podopiecznego Fundacji Mam Marzenie, którego największym marzeniem jest przebadanie jego kolegów i koleżanek pod kątem wykrywania nowotworów, „aby nikt nie musiał cierpieć tak jak ja”. Swoim marzeniem Krystian zapoczątkował coroczną akcję pt. „Ogólnopolski Dzień Marzeń”. Celem tego dnia jest uświadomienie wszystkim jak ważne są marzenia oraz profilaktyka zdrowotna.

Fundacja Mam Marzenie istnieje już ponad 13 lat. Jej działalność w całości opiera się na zasadach wolontariatu. Wolontariusze wierzą, że spełnianie marzeń dostarcza chorym dzieciom wiele radości i wiary na lepsze jutro. Na stronie internetowej www.MamMarzenie.org, można znaleźć wszystkie informacje o spełnionych i oczekujących na spełnienie marzeniach oraz w jaki sposób można wspomóc działalność fundacji.


Źródło: Fundacja Mam Marzenie
Data wydarzenia: 2017-05-20
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • ochrona zdrowia
  • wolontariat
  • wolontariusze