Przejdź do treści głównej

Poznań. II Noc Chórów już w ten weekend

autor(ka): Organizatorzy
2017-05-17, 12:16
archiwalne
Miasto Poznań uznaje się za stolicę polskiej chóralistyki. Organizatorzy Nocy Chórów chcą, aby projekt przyczynił się do podkreślenia tego faktu i ugruntowania go w świadomości mieszkańców naszego miasta. Podczas koncertów, 20 maja, zaprezentują się najlepsze chóry działające w Poznaniu i okolicach.

Naszym zdaniem muzyka chóralna najlepiej wybrzmiewa w murach kościołów, dlatego wybraliśmy świątynie, które charakteryzują się doskonałymi warunkami akustycznymi i wyjątkową architekturą. Piękna muzyka w nadzwyczajnych wnętrzach zapowiada niezapomnianą ucztę dla oka i ucha.

Jako kontynuacja, II Noc Chórów wzbogaca Poznań w wydarzenie kulturalne na wysokim poziomie. Sama idea nawiązuje do „Nocy muzeów”, zachęca do wieczornego spacerowania i odwiedzania kościołów, z których wydobywać się będzie chóralny śpiew. Chcemy w ten sposób popularyzować muzykę i kulturę w nowoczesny sposób.

W ramach projektu organizujemy w sobotni wieczór cztery koncerty w czterech zabytkowych kościołach Poznania: Kościół św. Wojciecha, Klasztor Karmelitów Bosych (Wzgórze św. Wojciecha), Kościół oo. Jezuitów (ul. Szewska), Kościół oo. Franciszkanów (Wzgórze Przemysła).

Okazją do zorganizowania tegorocznej edycji Nocy Chórów jest rocznica 25-lecia pracy ks. prałata Szymona Daszkiewicza z Poznańskim Chórem Katedralnym. Dlatego w niedzielne popołudnie zaplanowano uroczysty koncert w Katedrze Poznańskiej.

Liczymy na to, że liczne grono słuchaczy tworzyć będą mieszkańcy Poznania, zaproszeni goście, mieszkańcy województwa wielkopolskiego oraz turyści. Różnorodność zaproszonych zespołów sprawi, że z pewnością wydarzenie to zainteresuje osoby w każdym wieku i o różnych gustach muzycznych.

Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Poznania #poznanwspiera.


Pliki do pobrania

Źródło: inf. nadesłana
Data wydarzenia: 2017-05-20
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • kultura
  • sztuka